'Erken seçim gündemde'

'Erdoğan akşam saatlerinde Yıldırım'la görüştü.'

'Erken seçim gündemde'

HABER MERKEZİ- Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, "Müsteşarı "Topbaş" sendromu götürdü!.." başlıklı yazısında, "Önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile, akşamın ilerleyen saatlerinde programında görünmemesine rağmen Binali Yıldırım ile görüştü" dedi.

DEVE DİŞİ GİBİ

Takan, "Geçtiğimiz Salı günü çok önemli bir istifa yaşandı Ankara'da. AKP bürokrasisinin çook önemli yıldızlarından, deve dişi gibi bir isim sessiz sedasız kayıverdi bürokrasi sahnesinden. Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek görevinden alınmadan önce çok 'fedakârca' çalışmıştı. Her daim sarayın adeta gölge Adalet Bakanı gibi çalışıyor, milyonlarca bonus sahibi oluyordu..." dedi.

İpek'in istifasının ardından yaşananları değerlendiren Takan, "'Düşenin dostu olmaz. Bir tekme de sen vur" süreci başlatıldı İpek'in kalemini kırmıştı bir kere..." ifadelerini kullandı.

CEVABI SARAYDA

Takan, İpek'in istifasıyla ilgili şu iddiaları ortaya attı: "AKP iktidarının bu kadar parlak ve kozmik bir bürokratı ortada fol yok yumurta yokken aniden neden azledilmişti?... Her zaman olduğu gibi derin sorunun cevabını sarayda buldum. Bir gece yarısı hiddetine kurban gitmiş Kenan İpek. Araştırmacı kuşları, R. Erdoğan'a Kenan İpek'in, Topbaş ailesinden çok hatırı sayılır bir iş adamının Yargıtay'da takılan dosyası ile yakından ilgilendiği bilgisini ulaştırmış. İpek, istifası alındıktan sonra Yargıtay üyeliğine atandı. Çok manidar!.. Değil mi?..

'ERKEN SEÇİM KONUŞULDU' 

"Türkiye bir hukuk devleti değil mi" diye sorup sizleri güldürme niyetinde değilim" diyen Takan, yazısını şöyle noktaladı: "R. Erdoğan önceki gün, akşamın ilerleyen saatlerinde programında görünmemesine rağmen Binali Yıldırım ile görüştü. Görüşmeye, Yıldırım'ın yanı sıra Erdoğan ailesinin ileri gelenleri de katıldı. Toplantıda, 'metal yorgunu' belediye başkanları, il başkanlarının durumlarının yanı sıra erken seçim de ele alındı. Can sıkıcı anket verileri değerlendirildi. Nihai karar daha sonraki toplantılara bırakıldı...

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER