Eğitime Destek Veren Hayırseverlere Takdir Belgesi

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitime destek kampanyalarına katkıda bulunan hayırseverlere, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de katıldığı törenle takdir belgesi verildi.Törende...

Eğitime Destek Veren Hayırseverlere Takdir Belgesi
Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitime destek kampanyalarına katkıda bulunan hayırseverlere, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de katıldığı törenle takdir belgesi verildi.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Avcı, eğitime yapılan her bağışın sürüp giden hayır olduğuna işaret ederek, “Özellikle eğitim kurumları yaptıran hayırseverlerin çok büyük bir şansı var. Çünkü onların amel defterleri hiç kapanmıyor. Her sabah okullarda çocuklar defterlerini açtığı zaman o deftere bir harf yazdıklarında o hayırseverlerin defterlerine binlerce harf birden yazılıyor. Bizim kadim kültürümüzde hepimizin sık sık tekrarladığı bir söz var. ‘Allah devlete millete zeval vermesin’ denir. Bunun deflet kısmını çok sık hatırlarız ama nedense millet biraz arada kaynar gibi olur. Allah milletimize zeval vermesin ve Allah sizlerin bu gayretinize zeval vermesin. Bütün hayırseverlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradaki hayırseverlerimizin başka illerdeki hayırseverlere de örnek olması temennisinde bulunuyorum ki, örnek olduğunu da biliyorum. Gaziantep’te herkes olağanüstü bir uyum içerisinde çalışıyor. Bu uyumda da büyük bir bereket yaşanıyor. Ben bu birlikteliğin, bu ahengin devamını diliyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise, yıllardır bu gibi toplantıları yaptıklarını ancak ilk kez bu kadar umut dolu ve tünelin ışığının bu kadar yakın olduğunu hissettiğini ifade ederek, “Burada dikkat edilmesi gereken biz aslında kurtuluş mücadelesinde bizi biz yapan inançtır. Bu toprakların çok farklı bir kaderi var. Bu şehrin kaderinde her zaman en iyi olmak var ve başarmak var. Bu konuda da iş birliği ve güç birliği yapmak var. Hedefe doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Ve bu şehri her şeyde birinci ligde olması için çalışmaya devam edeceğiz. Başarı sürdürülebilir olduğu zaman ve uzun soluklu olduğu zaman başarıdır” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, derslik başına düşen öğrenci sayısının Gaziantep’e yakışmadığını ve bu olumsuz tabloyu ortadan kaldırmak için başlattıkları kampanyalara hayırseverlerin büyük bir ilgi gösterdiğini ve kampanyanın başlamasından bu yana eğitime destek olacak çok önemli 51 protokolü imzaladıklarını söyledi.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, hayırseverlerle birlikte önemli bir açığı kapattıklarını ve biraz daha gayret edilirse eğitimdeki fiziki eksikliğin tamamen giderilebileceğini söyleyerek, süreçte destek olan bütün hayırseverlere teşekkür etti.

Slayt gösterimi ile katılımcıları bilgilendiren Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, istatistiki bilgiler vererek son dönemde başlatılan kampanyalarla birlikte kazandırılan okul, derslik gibi verileri paylaştı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından hayırseverler tarafından yapılacak okul, arsa bağışı ve nakdi yardımlar için Gaziantep Valiliği ve hayırseverler arasında protokol imzalandı. Sunuculuğunu tiyatro ve sinema sanatçısı Kenan Işık’ın yaptığı törende daha sonra bakanlar ve protokol üyeleri proje kapsamında en iyi ağaç yetiştiren öğrencilere ödüllerini verdi. Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törende son olarak ‘Geleceğimize Değer Katanlar’ ödül töreninde ‘Bir Okul Bin Gelecek’ ve ‘Geleceğimize Bir Tuğlada Sen Koy’ kampanyasına destek veren hayırseverlere takdir belgeleri verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER