Chp’liler 1 Mayıs İçin Zonguldak’a Geldi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokcan, 1 Mayıs’ı kutlamak amacıyla Zonguldak’a geldi. Maden ocağına giren Dokuzcan, işçilerle bir araya geldi.CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, İşçi ve Emekçi Haftası nedeniyle Zonguldak’a...

Chp’liler 1 Mayıs İçin Zonguldak’a Geldi
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokcan, 1 Mayıs’ı kutlamak amacıyla Zonguldak’a geldi. Maden ocağına giren Dokuzcan, işçilerle bir araya geldi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, İşçi ve Emekçi Haftası nedeniyle Zonguldak’a geldi. Beraberindeki kadın partililerle birlikte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu’nu ziyaret eden Dokuzcan ve beraberindekiler, baret ve çizme giydi. Ocak mühendisleri tarafından girecekleri maden ocağı ile ilgili bilgi verilen kuyubaşında ‘kafes’ diye tabir edilen demir asansöre binen CHP heyeti, eksi 560 kodundaki maden ocağına indi. Kafes başında gazetecilere poz veren Dokuzcan ve kadınlar, zafer işareti yaparak “Yaşasın 1 Mayıs” diye slogan attı. Ocağı gezen kadınlar, 6 kartiyede çalışan maden işçilerinin yanına indi. Demircan ve beraberindekiler, yanlarında maden işçilerine ikram etmek üzere yiyecek ve tatlı da götürdüler. Tüm işçilerin 1 Mayıs’ını kutlayan Dokuzcan, yaklaşık 2 saat sürmesi planlanan gezi öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “1 Mayıs Kadın ve Emek Haftası olması nedeniyle bu kararımızla kadınların ve emeğin bulunduğu her yerde olacağımızı gösterdik. Merkez Yürütme Kurulu üyelerimizle birlikte maden ocağına ineceğiz. Emek en yüce değerdir. İnsan hayatının önemli olduğunu düşünüyoruz. Maden işçilerimizin koşullarına tanık olmak, yanında olmak ve yemeğimizi paylaşmak istiyoruz. Zonguldak emeğin şehri, maden ocakları emeğin en yoğun olduğu iş alanları. Bu vesile ile herkesin 1 Mayıs’ı kutlu olsun. Daha önce mağaralara girmiştik ama ilk kez maden ocağına giriyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER