Chp’li Serindağ: “(ışid’e) Operasyon Yapılacak, Türkiye Bu Operasyona Destek Vermeli”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Amerika’nın IŞİD’e yönelik bir operasyon gerçekleştireceğini, Türkiye’nin de bu operasyona destek vermesi gerektiğini söyledi.Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında...

Chp’li Serindağ: “(ışid’e) Operasyon Yapılacak, Türkiye Bu Operasyona Destek Vermeli”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Amerika’nın IŞİD’e yönelik bir operasyon gerçekleştireceğini, Türkiye’nin de bu operasyona destek vermesi gerektiğini söyledi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Irak ve Suriye’deki gelişmelere değinen CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, IŞİD’in mevcut durumuna gelmesinde AK Parti iktidarının etkisi olduğunu savunarak, Irak’ta IŞİD tarafından kaçırılan Türk konsolosluk görevlilerinin hala rehin olduğunu hatırlattı. “Türkiye’nin eli kolu bağlanmış, adeta rehin vaziyette. En azından kapalı bir oturumda TBMM bilgilendirilebilirdi ama bu da yapılmadı" diyen Serindağ, hükümetin IŞİD’e bir ad koyamadığını, onu masum gösteren ifadelere başvurduğunu, IŞİD’e ilişkin Meclis’e verdikleri soru önergelerinin de yanıtsız kaldığını söyledi. ABD’nin IŞİD’e yönelik operasyon hazırlığı içinde olduğunu belirten Serindağ, "Hükümetin aklını başına alması, Türkiye’yi buradan en az zararla çıkarması lazım. Şimdi operasyon yapılacak. Türkiye bu operasyona destek vermeli. Ama başkalarının lafıyla değil, vatandaşlarımızın güvenliğini dikkate alarak hareket etmeli" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER