Chp'li Çelebi: “oylar Cumhuriyetin Onarımı İçin Kullanılacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 30 Mart seçimlerinin çok farklı olduğunu söyleyerek, “Oylar kullanılırken bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak” dedi.Adana Mavi Sürmeli Oteli'nde...

Chp'li Çelebi: “oylar Cumhuriyetin Onarımı İçin Kullanılacak”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 30 Mart seçimlerinin çok farklı olduğunu söyleyerek, “Oylar kullanılırken bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak” dedi.

Adana Mavi Sürmeli Oteli'nde sendikacılarla birlikte basın toplantısı düzenleyen Çelebi, Türkiye’nin birçok sorunu olduğunu söyledi. Türkiye’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirten Çelebi, “İşsizliğin en iliğinde yaşayan ilimizin başında da Adana geliyor. Burada belirli yaş grubundaki arkadaşlarımız işsiz. Özellikle gençlikte işsizlik oranı yüksek. İkinci önemli konu da tabii ki yoksulluk. Büyüyen bir ekonomiden bahsediliyor, Türkiye’nin 16. büyük ekonomiye sahip olduğu ifade ediliyor. Ama insani gelişmişlikte 92. sırada olan bir ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

CHP’li Çelebi, 30 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak şunları aktardı:

“Bu seçim gerçekten farklı. Oylar kullanılırken bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak. Bu oylar kullanılırken bilinecek ki Atatürk devrimlerinin yeniden onarımı için kullanılacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER