BBP Genel Başkanı Gaziantep’te

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Muhsin Yazıcıoğlu davası hakkında konuştu.Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa...

BBP Genel Başkanı Gaziantep’te
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Muhsin Yazıcıoğlu davası hakkında konuştu.
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Gaziantep’ten sonra Kahramanmaraş’a geçeceğini söyleyerek, Muhsin Yazıcıoğlu davasının peşini bırakmayacaklarını belirtti.
“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
Bugün Muhsin Yazıcıoğlu için burada olduklarını ifade eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Buradan sonra Kahramanmaraş’a geçeceğiz. Tabi ana soruşturma devam ediyor. Onunla ilgili, henüz bir dava açılmadı ama bu dosyaya bağlı olarak, özellikle işte o gün ‘Muhsin Yazıcıoğlu kurtuldu geliyor’ bilgisini Kahramanmaraş’tan Kayseri’ye ve diğer çevre vilayetlere gönderen, dönemin Kahramanmaraş İstihbarat Şube Müdürüyle ilgili olan davanın 6. Duruşması yapılacak. Bizde buradan Kahramanmaraş’a geçeceğiz. Bu duruşmayı takip edeceğiz. Biz zaten başından beri hiçbir noktayı, eksik bırakmadan, bu işin peşindeyiz ve sonuna kadar da peşinde olacağız. Yani orada hiçbir şeyi, Allah’ın da inayetiyle bugüne kadar eksik bırakmadık. Ama tabi ki sizin de dediğiniz gibi Büyük Birlik Partisi güçlü bir grupla meclise girmeden, iktidar olmadan, iktidarın ucundan tutmadan bu meselenin aydınlatılamayacağı gibi bir endişe, şu anda bizde de hasıl olmuş durumda. Sadece bizde değil, o dönem meclis araştırma komisyonunda, bulunan bir milletvekili ile bu havaalanından buraya gelirken karşılaştım. Oda aynen benim söylediğim cümleleri söyledi. Çünkü şu anda mecliste bulunanların, her birisinin bu hadiseyle ilgili farklı bir endişesi, farklı bir korkusu var. Dolayısıyla da Büyük Birlik Partisi, iktidar olmadan, meclise güçlü bir grupla girip, iktidarın ucundan tutmadan, bu işin aydınlatılmaması için gayret gösteriyorlar. Ama biz bu noktada hiçbir alanı eksik bırakamadık, her noktasıyla birlikte bu olayın peşindeydik. Avukatlarımızla birlikte, aileyle birlikte bu olayı araştırdık. Bundan sonra da bu takibimiz sürecek. Olay aydınlatılana kadar da bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER