Bbp Genel Başkanı Destici: “demirtaş, Pkk’ya Silah İsteyecek Cesareti Nereden Buluyor”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına sert cevap verdi. Destici, “Bu adam bu cesareti nereden buluyor?” dedi.Ankara İl Başkanlığı’nı ziyaretinde HDP Eş...

Bbp Genel Başkanı Destici: “demirtaş, Pkk’ya Silah İsteyecek Cesareti Nereden Buluyor”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına sert cevap verdi. Destici, “Bu adam bu cesareti nereden buluyor?” dedi.

Ankara İl Başkanlığı’nı ziyaretinde HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “Türkiye PKK’ya silah verebilir” açıklamasına sert tepki gösteren Destici, “PKK’nın meşrulaştığı iyice gün yüzüne çıkmıştır” dedi. Destici, “Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha da meşrulaştırılan PKK’nın adayı ‘IŞİD’e karşı Kürt ordusu kurulsun. IŞİD’e karşı mücadele edecek PKK ordusuna Türkiye silah versin’ dedi. PKK’nın meşrulaştığını, bu çözüm süreci ile birlikte meşrulaşacağını, daha sonra özerk bir bölge kurulacağını ve daha sonra devletleşeceklerini söylemiştim. Yapılan açıklamaların satır aralarına baktığınız zaman bu net bir şekilde görülüyor” dedi.

“Kürdistan’ın bağımsızlığından tutun da hem Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesi, hem Suriye’nin kuzeyi hem de Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndekilerin bir araya gelerek ortak bir devlet kurma amacı çok net ve açık” diyen Destici, “Eğer IŞİD’e karşı mücadele edilecekse bütün bölgedeki devletlerin ortak oluşturacağı güç ile mücadele edilir. PKK’nın siyasi uzantısının eş başkanının söylediği açık ve net olarak şudur. Biz burada üç parçayı birleştirip bir devlet kuracağız. Bunun bir ordusu olacak. Bunun bir bayrağı olacak. Bunu da kendi oluşturdukları IŞİD terör örgütüne karşı mücadele ederek meşruiyetlerini daha da fazla artıracaklar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER