Başbakan Erdoğan Memleketi Rize’de…(1)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarın milletten alınıp seçkinlerin devredilmesine göz yummadıklarını belirterek “Kasetlere, montajlara, dublajlara boyun eğmedik. Bizi buraya siz getirdiniz millet getirdi. Millet bize ne zaman git derse gideriz....

Başbakan Erdoğan Memleketi Rize’de…(1)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarın milletten alınıp seçkinlerin devredilmesine göz yummadıklarını belirterek “Kasetlere, montajlara, dublajlara boyun eğmedik. Bizi buraya siz getirdiniz millet getirdi. Millet bize ne zaman git derse gideriz. Millet kal dediği müddetçe milletin emanetini hiç kimseye teslim etmeyiz. Hele hele bu emaneti Pensilvanya’dan Türkiye’yi karıştırmaya çalışanların fitnelerine, tuzaklarına asla teslim etmeyiz” dedi.

Artvin Mitingi sonrasında helikopterle Rize’ye gelen Erdoğan, Rize Limanı’na helikopterin inmesinin ardından önce Rize Valiliği’ni ziyaret etti. Burada Vali Nurullah Çakır’dan kısa bir brifing alan Erdoğan ardından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce Rizeli’ye hitap etti. Erdoğan, konuşmasına “Ana ocağım, baba ocağım Rize. Seni bugün bir kez daha hasretle ve muhabbetle selamlıyorum. Rizeli uşaklar sizleri selamlıyorum. Rizeli hanım kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Yeşil ormanların, Mavi Karadeniz’in, Atmaca’nın, çayın şehri Rize seni aşkla sevda ile selamlıyorum” diye başladı.

"RİZELİ ZÜLFÜNE BAĞLA BENİ, ÖLÜRSEM HASRETTEN OTURDA AĞLA BENİ"

Rize’ye en son 24 Ağustos’ta geldiğini ve toplu açılış törenine katıldığını ifade eden Erdoğan, “7 ay geçti. Özledik be. Ana ocağını, baba ocağını özledik. Rizeli kardeşlerimi özledik. Bu sevdaya şu coşkuya bak. 30 Mart’ın rengi belli oldu Rize’de. 81 güzel var amma içlerinde Rize’nin yeri bambaşka. Biraz önce Artvin’deydim. Maşallah Artvin de gümbür gümbür geliyor. Rizeli, Rizeli zülfüne bağlı beni, ölürsem hasretten, oturda ağla beni. Rabbim muhabetimizi devam ettirsin. Birliğimizi kardeşliğimiz muhafaza etsin” ifadelerini kullandı.

11 yıl boyunca Türkiye’de başbakanlık yaptığını ifade eden Erdoğan, yaptıkları ile Türkiye’nin yüzünü ağarttıklarını belirtti. Tüm dünya mazlumlarına el uzattıklarını ifade eden Erdoğan “Atmaca gibi atak olacaksın, Kaçkar kadar cesur olacaksın, Karadeniz kadar kucaklayıcı olacaksın fırtına deresi gibi çağlayacaksın. Bereketli çay bahçeleri gibi almadan veren el olacaksın. Biz bunu öğrendik nerden Rize’den. Rizeli gibi mert Rizeli gibi cesur olmayı öğrendik. 77 milyona hep bir nazarla baktık. 77 milyonu kardeş gördük. 81 vilayetin arasında 7 coğrafi bölgenin arasında ayrımcılık yapmadık” diye konuştu.

“Bayrak reklamını nasıl buldunuz ?” diye soran Erdoğan “Bayrak sevdası budur. Bayrak aşkı budur. Bayrak heyecanı budur. CHP kalkmış bizimle yarışa giriyor. Kılıçdaroğlu sen git yat ya” dedi.

“BU NASIL İNZİVAYA ÇEKİLME”

İktidarın milletten alınıp seçkinlerin devredilmesine göz yummadıklarını belirten Erdoğan şunları söyledi:

“Kasetlere, montajlara, dublajlara boyun eğmedik. Bizi buraya siz getirdiniz millet getirdi. Millet bize ne zaman git derse gideriz. Millet kal dediği müddetçe milletin emanetini hiç kimseye teslim etmeyiz. Hele hele bu emaneti Pensilvanya’dan Türkiye’yi karıştırmaya çalışanların fitnelerine, tuzaklarına asla teslim etmeyiz. Soruyorlar; Pensilvanya’da inzivaya çekilmiş, hayırdır Türkiye’de inzivaya çekilecek yer yok muydu? Pensilvanya’dan başka yer yok muydu? Konya’da çekilseydin ya. İstanbul’da, Ankara’da, Rize’de de sana yer verirdik. Burada da yer verirdik. Mekke ne güne kalmış Medine ne güne kalmış. Oralarda inzivaya çekilseydin? Çiftlikte inzivaya çekiliyor. Sporla ilgileniyor, siyasetle ilgileniyor, magazinle ilgileniyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na hain diyebiliyor. Türkiye Cumhurbaşkanını, meclis başkanı ve bakanlarını rahatlıkla dinliyor. Yanında 30 yıl bulunan güya öğrencilerini dinliyor. Müslüman müslümanı dinleyebilir mi ? gözetleyebilir mi ? Bunlarda şantajcılık var, yeri geldiğinde bunu kullanıyorlar. Her numara var bunlarda. 35 yıl buna çalıştılar. Bir yandan inziyava çekildim diyor bir yandan sabah akşam telefon dinliyor. İnzivaya çekildim diyor insanların yatak odalarına kadar girmeye çalışıyor. ‘Tek ceketim var’ diyor içine paralar sığıyor, ananaslar sığıyor, rafineriler sığıyor.”

“İŞİNE GELİNCE SUSTU, İŞİNE GELİNCE KONUŞTU”

Başbakan Erdoğan, son günlerde yayınlanan röportajlara da vurgu yaparak “ ‘Herkes konuştu, o sustu’ diyorlar, ‘o konuşacak’ diyorlar. İşine gelince hep sustu, işine gelince hep konuştu. Filistinli çocuklar ölürken sustu, Gazze’ye bombalar yağarken sustu. Suriye’de 160 bin kardeşimiz öldürülürken sustu. Kahire’de masum insanlar ölürken, Esmamız şehit edilirken sustu. Mavi Marmara’da 9 şehidimiz varken sustu. Bangladeş yanarken sustu, Myanmar’da masumlar cayır cayır yanarken sustu. İmam Hatipler kapatılırken sustu. Üniversitelerde kızlarımızın başörtüleri açılırken yine sustu, hatta fetva verdi; ‘füruattandır’ dedi, ‘başınızı açabilirsiniz’ dedi. Kılaçdaroğlu ile Bahçeli ile BDP ile haşr olunacaksın. Hakkını yemeyelim arada bir konuştu. 12 Eylül’de darbecilere yağ yaktı. 28 Şubat’ta darbecilere ödül verdi. Merhum Erbakan için ‘beceremediniz artık çekilin’ dedi. Mavi Marmara şehitleri için ‘otoriteden izin almalıydılar’ dedi. Senin şuradaki şirketlerin neden otoriteden izin almıyor. Daha anlatacaklarım var ama gerisini Erzurum’a bakıyorum. Kendi memleketi olan Erzurum’da inşallah bunu kardeşlerimize anlatacağım” diye konuştu.

Erdoğan, partilerden gelen “parti kursun” sesleri üzerine “Niye parti kursun. Bu kadar kelepir parti varken neden parti kursun. İşi taşerona vermiş, onun yerine Kılıçdaroğlu, Bahçeli çalışıyor. Emrine amade MHP ve CHP var” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER