Başbakan Davutoğlu’na Makroekonomi Sunumu

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında başta enflasyon, toplam üretim ve tüketim, gelir dağılımı konularının ele alınacağı ve ’makroekonomi sunumlarının’ yapılacağı bir toplantı gerçekleştiriliyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında...

Başbakan Davutoğlu’na Makroekonomi Sunumu
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında başta enflasyon, toplam üretim ve tüketim, gelir dağılımı konularının ele alınacağı ve ’makroekonomi sunumlarının’ yapılacağı bir toplantı gerçekleştiriliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina’da makroekonomi sunumlarının yapılacağı bir toplantı gerçekleştiriliyor. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşar V. Cavit Dağdaş, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu, Başbakanlık Başmüşaviri Ali Sarıkaya ve Başbakanlık Başmüşaviri Taha Özhan katılıyor.

Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı 62. Hükümet Programı’nda uluslararası bir başarı örneği haline gelen ekonomi politikalarının daha da geliştirilerek etkili şekilde uygulanmaya devam edileceği belirtilmişti. Ekonomi politikaları ’Güçlü Ekonomi’ başlığı altında ele alınırken, ekonomi politikalarının daha da geliştirilerek etkili bir şekilde uygulanmaya devam edileceğine dikkat çekilmişti. Öte yandan 2023 hedeflerine ulaşma doğrultusunda mali disiplin, enflasyonla mücadele, istihdam esaslı yüksek ve sürdürülebilir büyüme konusundaki kararlılığın sürdürüleceği açıklanmıştı. Toplantıya katılan isimlerin Başbakan Davutoğlu’na işsizlik, enflasyon, toplam üretim ve tüketim, gelir dağılımı konularında sunum yapacağı tahmin ediliyor. Başta Türkiye ekonomisi olmak üzere küresel ekonomi ve izlenecek adımların da masaya yatırılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER