Bakan Müezzinoğlu: "devlet Kendini Korumaya Yönelik Tedbirleri Alır"

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Twitter'e erişimin engellenmesini değerlendirerek, devletin kendini korumaya yönelik tedbirler alabileceğini söyledi.Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

Bakan Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Twitter'e erişimin engellenmesini değerlendirerek, devletin kendini korumaya yönelik tedbirler alabileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Edirne’yi ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında Edirne’de bulunan Bakan Müezzinoğlu ve Başkan Topbaş, Edirne Selimiye Camii’nde Cuma namazını birlikte kıldı. Cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, devletin kendisini koruyacak tedbirleri alabileceğini dile getirerek, "Çünkü suçlu suçunu işlediği zaman muhatapsız olmamalı, burada ciddi düzeyde suçlar işleniyor. Bazen bizim şahsiyetlerimizle bazen devleti yöneten şahsiyetleriyle oynanıyor ve bunun meşru muhatabı yok. Şimdi muhataplığının hukuki zeminin kurulması lazım. Dolayısıyla bu hukuka ihtiyacımız varsa suç işleyenin de muhatap olarak görülmesi gerekir. Twitter’da suçlu kim? Benimle ilgili iftirayı atıyor, 2 gün önce. Peki o iftiranın muhatabını bulamayan hukuk sistemi olursa, bunu koruyan bir yapıysa bunu koruyan yapıya da müdahalenin yapılması gerekir. Milletimizi de devletimizi de hukuk sistemimizi de korumamız lazım. Evet, özgürlüklerin olabildiğince artması gerekir. Ama sınırsız özgürlük benim özgürlüğüme müdahale eden bir anlayış, benim şahsiyetime ve duruşuma müdahale eden anlayış. Hele hele devletin yöneticilerine müdahale eden ve kim olduğu belli olmayan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nereden geldiği belli olmayan bir suç mekanizmasına müsaade edebilir mi? Dolayısıyla inşallah en kısa zamanda hukuki zemini kurularak ve kime olursa olsun yanlış yapıldığında bedelini ödeyecek, sorumluluğunu üstlenmeli. Dünyanın hiçbir ülkesinde ben canımın istediğini yaparım, canımın istediği Bakana, canımın istediği devlet başkanına canımın istediğini söylerim, yazarım, bunu da organize ederim, koordine ederim, bunu da gizli odaklardan yaparım deme hakkı yoktur. Dünyanın hiçbir ülkesi de buna müsaade etmez Türkiye Cumhuriyeti Devleti de etmez" dedi.

"BİZ OLDUĞUMUZ GİBİ GÖRÜNÜRÜZ, GÖRÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ DE YAŞARIZ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş da Bakan Müezzinoğlu'nun davetlisi olduğu için Bakana teşekkür dileklerinde bulundu. Topbaş, yaptığı açıklamada, "Biz resmi görevlerde bulunanlar, hatta vakıflarda bile bulunanlar mal varlığı beyanları verirler, biz de veririz. Bizim İstanbul’daki mal varlığımız, babamın dedeleri 1860’lardan beridir. Babam 1928’lerde İstanbul’a gelmiş, biz esnaf aileyiz, her şeyimiz açıktır, onların söyleyebilecekleri bizde tutmaz, ne varsa odur. Biz olduğumuz gibi görünürüz, göründüğümüz gibi de yaşarız, farklı manipülasyonlar tutmaz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Selimiye Camii’nden çıkan Bakan Müezzinoğlu ve Topbaş, halkın büyük ilgisiyle karşılandı. Bakan Müezzinoğlu ve Başkan Topbaş’ı gören Japon turistler de büyük sevinç gösterilerinde bulundu ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Müezzinoğlu ve Topbaş Edirne'de yemeğin ardından partilerinin düzenlediği şehir konvoyuna katılarak Edirne’den ayrıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER