Bakan Avcı’nın Bilecik Ziyareti

Bilecik’te incelemelerde bulunan Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı’ya,Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman notlarının hepsi pekiyi olan 1963 yılındaki diploma defterinin bir örneğini verdi.Cuma namazını Orhangazi Camii’nde kılan...

Bakan Avcı’nın Bilecik Ziyareti
Bilecik’te incelemelerde bulunan Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı’ya,

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman notlarının hepsi pekiyi olan 1963 yılındaki diploma defterinin bir örneğini verdi.

Cuma namazını Orhangazi Camii’nde kılan Bakan Avcı, ardından Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret etti. Ziyaretten sonra Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın açılışını yapan Bakan Avcı, “Bu tesisi Bilecik’e çok yakıştı ama Muhsin Yazıcıoğlu adıyla daha çok yakıştı. Gösterdiğiniz bu kadirşinaslığa, bu vefaya çok teşekkür ediyorum. Burada gençler Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıyacaklar, onun ideallerini hatırlayacaklar, onun görmek istediği gençler olarak yetişecekler” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, merhum genel başkanlarına yapılan bu jestten dolayı Bileciklilere teşekkür etti. Parkın açılış kurdelesini Destici ile birlikte kesen Bakan Avcı, daha sonra Bilecik protokolü ve eğitimcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman bir sürpriz yaparak, Avcı’ya 1963 yılında Demirköy İlkokulu’nda okuduğu ilkokul diploma defterinin örneğini verdi. Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar diplomayı takdim ederken, Milli Eğitim Müdür Şişman, “Hepsi pekiyi” dedi. Bunun üzerine Bakan Avcı, “Çakma diploma değil ha. Bakan olduk diye düzeltilmiş diploma da değil” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER