AKPM’den CHP’ye Ziyaret

Andreas Gross Başkanlığındaki Seçim Öncesi Gözlem Heyetini (AKPM) kabul eden CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, seçim güvenliğine ilişkin çekincelerini paylaştı.Meclisteki parti grubunda Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Seçim Öncesi Gözlem...

AKPM’den CHP’ye Ziyaret
Andreas Gross Başkanlığındaki Seçim Öncesi Gözlem Heyetini (AKPM) kabul eden CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, seçim güvenliğine ilişkin çekincelerini paylaştı.
Meclisteki parti grubunda Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Seçim Öncesi Gözlem Heyeti (AKPM) üyelerini kabul eden Levent Gök, basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, heyete 1 Kasım seçimleri ile ilgili secim güvenliğine ilişkin CHP’nin görüşlerini aktaracağını belirterek, “1 Kasım’da Türkiye’de kimsenin seçim güvenliğinden ve ifade özgürlüğünden rahatsız olmayacağı bir ortamda seçim yapalım, bunun mücadelesini veriyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu durumun son derece sıkıntılı, iktidarın ağır baskısı altında gerçekleştiği bir ortamda, özellikle devlet televizyonlarının ve iktidarın yönlendirdiği medyanın ülkedeki tarafsızlık ilkesine, seçimin adaletli geçmesi ve bütün partilere eşit zaman ayırması konusundaki yarattığı sıkıntıyı hepimiz biliyoruz. Avrupalı dostlarımızda biliyor. Özellikle iktidarın elindeki kamu gücünü kullanarak yapmak istediği seçim çalışmasında ne denli adaletsiz bir davranış içinde bulunduğu Avrupalı dostlarımızla paylaşacağız. Biz Türkiye’nin itibarlı bir ülke olmasını istiyoruz. CHP olarak görüşlerimizi Avrupalı dostlarımızla paylaşmayı görev biliyoruz” dedi.
“TÜRKİYE BİR AKIL TRAVMASI YAŞIYOR”
Toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gök, Şırnak’ta bir polis aracının arkasına bağlanan terörist cenazesi görüntüsünün Türkiye’yi zor durumda bırakacağını belirtti. Gök, “Şırnak’ta önceki gün polis aracına bağlanarak sürüklenen cesedin görüntüsü Türkiye’nin kabul edeceği bir görüntü değildir. Terörle mücadele dahil her şey meşru zeminlerde ve hukuk devleti ilkeleri içinde çözümlenmelidir. İlkel kavimlerde bile rastlanılmayan bu davranışın Türkiye’yi çok zor durumda bırakacağı muhakkaktır. Türkiye bir akıl travması yaşıyor, emniyet güçleri de dahil olmak üzere. Bu tabloyu yaratanların himaye edilmesini anlamak mümkün değildir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER