HDP'den Van Valisi Bilmez'e :'Bizler sizler gibi atanmış değiliz. Bu halkın iradesiyiz'

VAN-HDP Van'da seçim çalışmalarını hızlandırırken, Gürpınar ilçesinde adaylar halkla birlikte seçim bürosunun açılışını yaptı.

HDP'den Van Valisi Bilmez'e :'Bizler sizler gibi atanmış değiliz. Bu halkın iradesiyiz'

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart’ta yapılacak seçimler için Van’da çalışmalara hız verdi. Esnaf ziyaretine kesintisiz devam eden eşbaşkan adayları, ilçelerde büro açılışları yapıyor. 

Van’ın Gürpınar ilçesinde seçim bürosu açılışına Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Mustafa Avcı, Gürpınar Belediyesi eşbaşkan adayları Rojbin Akdağ ve Kemal Güler, HDP Gevaş Belediyesi eşbaşkan adayları Veysi Şeker ve Melek Arapoğlu, HDP İl Eşbaşkanı Ümit Dede, DTK ve DBP yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 

Gürpınar Belediye eşbaşkan adayları Rojbin Akdağ ve Kemal Güler, sırasıyla halkı selamlayarak, kayyumlarca yönetilen belediyeleri yeniden halka açacaklarını söyledi. HDP Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede ise tecride karşı İstanbul’da yürümek isteyen HDP’li vekillere yönelik polis müdahalesini hatırlatarak, engeli kınadı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in sarf ettiği, “HDP'yi örgütün oyuncağı olmuş bir parti olarak görüyoruz” sözlerini hatırlatan Dede, "Valiler AKP il başkanı, kaymakamlarsa ilçe başkanı gibi davranıyor. Unutmayın bizler sizler gibi atanmış değiliz. Bu halkın iradesiyiz” dedi. 

'HALK SİZİN YARDIMINIZA MUHTAÇ DEĞİLDİR'

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Mustafa Avcı da "Kaymakamlar ilçelerde muhtarları çağırarak, partimize oy vermeleri durumunda hizmet ve yardım etmeyeceklerini söylüyormuş. Bu halk sizin hizmetinize de yardımınıza da muhtaç değildir. Onursuzca yaşayacağımıza, açlıktan ölürüz" ifadesinde bulundu. Avcı, belediyelerin kimsenin malı olmadığını söyledi. 

Konuşmalar ardından büronun açılışı yapılarak, çalınan müzikler eşliğinde halaylar çekildi. 

İPEKYOLU 

Van'ın İpekyolu ilçesinde ise HDP ilçe eşbaşkan adayları Azim Yacan ve Şehzade Kurt sabah saatlerinde taziye ziyaretinde bulundu. Ardından esnaf ziyaretine geçen adaylar, Sanat Sokağı esnafını tek tek gezdi. Yoğun ilgi ile karşılanan adaylar, ekonomik krizden dert yanan esnafı dinledi. 

SARAY

HDP Saray Belediyesi eşbaşkan adayları Caziye Duman ve Şahabettin Bilmez beraberindeki parti yöneticileri ile birlikte Örenburç ve Keçikayası mahallelerini gezerek yurttaşlarla bir araya geldi. Mahallelinin sorunlarını dinleyen adaylar, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin önemini anlattı. 

TUŞBA

Bugün HDP Tuşba Seçim bürosunu ziyaret eden Kalecik köyü sakinleri, Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe Ertan ile Tuşba Eş Başkan Adayları Yılmaz Berki ve Ayşe Minaz'ı tebrik ederek başarılar diledi. Kalecik köylüleri seçimlerde HDP'yi destekleyeceklerini açıkladı.

Öte yandan,Eş Başkan adayı Yılmaz Berki, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Berki, Esnaf ve aile ziyaretleri ile halkla bir araya geldi. Oto Sanayi Esnafını da ziyaret eden Berki, esnafın sorunlarını dinledi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER