Usta oyuncu İnanır’ın durumu iyi

İSTANBUL –Hastaneye kaldırılan usta oyuncu Kadir İnanır’ın doktorları sağlık durumu hakkında bilgi verdi. İnanır’ın yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu belirten doktorlar, hayati tehlikesinin olmadığını kaydetti.

Usta oyuncu İnanır’ın durumu iyi

HABER MERKEZİ- Usta oyuncu Kadir İnanır'ın (69) beyninde pıhtı atması nedeniyle dün İstanbul’daki Fulya Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Anjiyo olan İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin tedavi gördüğü hastanenin doktorları açıklama yaptı. 

Hastanenin başhekimi Prof Dr. Reha Baran, operasyon öncesinde İnanır’ın yüzünde asimetri olduğunu ancak işlem ardından bu sorunun ortadan kalktığını belirtti. İnanır’ın yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu söyleyen Baran, garanti olması nedeniyle yakın gözleme aldıklarını vurguladı. Baran, Genel durumu şu an iyidir. Hayati tehlikesi yok" dedi.

Anjiyo işlemini gerçekleştiren Prof. Dr. Naci Koçer de, uygulanan işlemde İnanır’ın beyin damarına giden pıhtının çıkartıldığını söyledi. 

KONTROL ALTINDA TUTULUYOR

Dün ve bugün çekilen MR incelemesine göre de beyin dokusunun iyi konumda olduğunu aktaran Prof. Dr. Koçer, “Kritik günlerimiz önümüzdeki günler. Tekrar pıhtı atmaması için kontrol altında tutuyoruz. Yoğun bakım lafı herkes için hoş bir laf değildir. Ama yoğun bakımda tutmak istememiz hastamızın kontrol altında bulundurulmasıdır” diye ifade etti. 

İnanır’ın eşi Julide Kural ise, “Ben iyi olduğuma göre o da iyiye gidiyor. Her şey yolunda, konuşuyor, sohbet ediyoruz. Umarım sizin karşınıza da o çıkar, sağlığı hakkında bilgi verir. Daha iyi günlerde Kadir'le beni çekersiniz inşallah" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER