'Taklacı bakan' İYİ Parti'nin Ordu adayı oldu

GÜNCEL-Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

'Taklacı bakan' İYİ Parti'nin Ordu adayı oldu

İçişleri Bakanı olduğu dönemde, Erzurum'a gelmesine sevindiğini söyleyen yurtttaşa "Hele bir takla at da göreyim bakalım" diyerek sevindiğini kanıtlamasını istemesinin ardından "Taklacı bakan" olarak anılmaya başlayan İdris Naim Şahin, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Cumhuriyet Gazetesi'nin İYİ Parti kaynaklarından edindiği bilgilere göre; İdris Naim Şahin, uzun zamandır aday olarak düşünülüyordu ancak Şahin, CHP ile İYİ Parti işbirliğinin ortak adayı olmak istiyordu. CHP, Ordu'da başka bir aday çıkarınca, Şahin'e yeniden teklif götürüldü. Önce kabul etmese de sonrasında İYİ Parti'den adaylığa sıcak baktı.

İYİ Parti kaynakları, İdris Naim Şahin'in Ordu'da kazanma şansının büyük olduğunu belirtiyor.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya da parti binasında düzenlediği basın toplantısında "İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ordu’nun evladı, Ordu sevdalısı hizmet aşığı İdris Naim Şahin'dir. Pazar günü kendisini Ünye ilçe sınırında karşılayacağız. Orduluların bu karşılamaya davet ediyorum" dedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Karakaya, CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayının çekilip çekilmeyeceği yönündeki bir soruya ise, "Bunu genel merkezlerimiz bilir. Bizim açımızdan CHP’nin adayında bir sıkıntı yok. Genel merkezlerimiz bir karar verirler. Bu konuda bilgi sahibi değiliz” diye yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER