Tahran'da iş merkezi çöktü: Çok sayıda ölü var

Tahran'da bir binada çıkan yangın sonrasında çökme meydana geldi.

Tahran'da iş merkezi çöktü: Çok sayıda ölü var

İran’ın başkenti Tahran’da iş yeri olarak kullanılan 15 katlı eski bir binada yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken bina çöktü.

Sabah mesainin başladığı saatlerinde çıkan yangın, itfaiyenin 4 saat süren çalışmasıyla söndürülmeye çalışılırken bina itfaiye ekiplerin üzerine çöktü.

İran devlet televizyonu ilk belirlemelere göre en az 37 itfaiye ekibinin enkaz altında kaldığı ve 30’unun hayatını kaybettiğini duyurdu. Enkaz altında toplam 50 kişinin bulunduğu belirtiliyor.

Binanın dikey şekilde çökmesi, diğer binaların hasar almasını engellemiş oldu. Binlerce kişinin çalıştığı binanın yangının başlamasıyla boşaltılması, olası büyük felaketlerin önüne geçti.

Tahran’ın en kalabalık yerlerinden Firdevsi ve Cumhuriyet caddeleri kavşağında yer alan binada, ağırlıklı olarak giyim üzerinde çalışan atölye ve toptancılar bulunuyordu.

Tahran’ın en eski çok katlı binalarından biri olan Plasko binası, 1964 yılında yapılmıştı. Yangının neden çıktığı bilinmezken, olay yerindeki arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER