Şişli'de müdahale Beşiktaş'ta çatışmalar devam ediyo

DİSK öncülüğünde Şişli'den Taksim'e yürüyen binlerce yurttaşa sert müdahalede bulunan polis, yoğun gaz ve tazyikli su kullandı. Gruplar polise molotofkokteyli, taş ve havai fişeklerle karşılık verirken Beşiktaş'taki çatışmalar da devam ediyor.

Şişli'de müdahale Beşiktaş'ta çatışmalar devam ediyo
DİSK öncülüğünde Şişli kolundan Halaskargazi Caddesi üzerinden 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Taksim'de kutlamak için meydana yürüyen gruba engel olan çevik kuvvet polisleri, emekçilere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Aralarında Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Halk Cephesi, Mücadele Birliği, Devrimci Anarşist Faaliyet, Emek ve Özgürlük Cephesi, Kaldıraç, Genç Sen gibi grupların bulunduğu binlerce yurttaşa polisin sert müdahalesi devam ediyor. Ara sokaklara çekilen gruplar polise taş, molotofkokteyli ve havai fişeklerle karşılık veriyor. Atılan gazdan çok sayıda yurttaş da etkilendi. Polisin müdahalesi üzerine gruplar DİSK Genel Merkezi'ne geçerken yaralanan çok sayıda yurttaşa sendikada bulunan sağlık görevlileri tarafından ilk müdahale yapıldı. Polis ise DİSK Genel Merkezi'ne gaz bombaları atıyor.

Beşiktaş'ta ise KESK öncülüğünde bir araya gelen siyasi parti üyeleri ve sivil toplum örgütleri üyelerine sabah saatlerinde başlayan polisin sert müdahalesi devam ediyor. Aralarında feminist grupların da bulunduğu çok sayıda grubun Barbaros Bulvarı'nda bir araya gelmesine dahi izin verilmezken polis yoğun gaz kullanıyor. Gruplar Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kadar çekilirken, Çarşı'da da çatışmalar devam ediyor. Yoğun gaz kullanan polisler anonslar geçerek gaz takviyesi istiyor. Polisle çatışmalar devam ediyor.

(HABER-FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ: Çağdaş KAPLAN, Mütha ÇETİN, Mehmet Şah ORUÇ, Sevdiye ERGÜRBÜZ, Rojda KORKMAZ, Kadri ÖZKAN) 

DİHA

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER