Seçime günler kaldı: Silvan kayyımı taşınmazları devredip borcu arttırdı

DİYARBAKIR – Silvan Belediyesi kayyımı Adem Çelik, seçimlere kısa bir süre kala mülkiyeti belediyeye ait taşınmazları devretmeye ve bankadan yüklü miktarda kredi kullanmaya başladı.

Seçime günler kaldı: Silvan kayyımı taşınmazları devredip borcu arttırdı

Silvan Belediyesi'ne kayyım olarak atanan Kaymakam Adem Çelik başkanlığında yapılan toplantıda bankalardan bir milyon TL kredi çekilmesine ve Silvan Belediyesi'ne ait ek hizmet binası ile bir tesisin 25 yıl süreyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bedelsiz verilmesine karar verdi.

Mezopotamya Ajansı'ndan Lezgin Akdeniz'in haberine göre eş başkanları görevden alınan Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) belediye meclis üyeleri yerine Diyarbakır Valiliği ve Silvan Kaymakamlığı’ndan atanan üyeler, 4 Mart’ta toplantı yaptı.

1 MİLYON TL KREDİ ÇEKİLECEK

Atanmış üyeler, kayyım Adem Çelik'in başkanlığında, bankalardan bir milyon TL kredi çekilmesi, Kale mahallesinde bulunan kütüphane ve aile destek merkezi olarak kullanılan Silvan Belediyesi'ne ait ek hizmet binasının ve Ortaçeşme mevkiinde bulunan ve kapatılan MEYA Kadın Merkezi olan tesisi 25 yıl süreyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bedelsiz verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER