Roboskîli aileler 350 haftadır adalet arıyor

ŞIRNAK - Roboskî'de yakınlarının mezarı başında 350'nci kez bir araya gelen aileler, sorumlular yargılanıncaya kadar mücadele edeceklerini vurguladı.

Roboskîli aileler 350 haftadır adalet arıyor

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî köyünde savaş uçaklarının bombardımanı sonucu yaşamını yitiren 34 kişinin ailelerinin adalet arayışı 350'nci haftasını geride bıraktı. Roboski Mezarlığı'nda yakınlarının mezarlarını ziyaret eden aileler, dualar okudu. Aileler yaptıkları açıklamda, Roboski’deki acının adalet gelmeden dinmeyeceği vurgulandı. Yargı sürecinin katliamın sorumlularının lehine işlediğine vurgu yapan aileler, “Kararlı tutumumuza ve yıllardır sürdürdüğümüz adalet nöbetine kulaklarını hep kapattılar. Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacak dedikleri dava dosyasını tamamen kapattılar. Demokrasi, insan hakları, eşitlik ve adalet gibi kavramları rafa kaldırdılar. Ama bizim adalet arayışımız buna rağmen sona ermeyecek” dedi.  

“Gerçekleri söylemeye, hatalarınızı yüzünüze vurmaya devam edeceğiz" diyen aileler, sorumluların cezalandırılması taleplerinden vazgeçmeyeceklerini vurguladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER