Polis, cezaevindeki Leyla Güven’i arıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır merkezli 9 ilde siyasetçi ve gazetecilere dönük yapılan operasyon kapsamında Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in de evine baskın düzenlendi.

Polis, cezaevindeki Leyla Güven’i arıyor

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Diyarbakır merkezli 9 ilde gazeteci ve siyasetçilere dönük operasyon sonucunda 151 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı, 183 eve baskın düzenlendi ve 100’ü aşkın kişi gözaltına alındı. Savcılık yürüttüğü soruşturma kapsamında bir skandala imza atarak, 22 Ocak 2018’de Diyarbakır’da gözaltına alınan ve 31 Ocak’ta tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürülen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve 24 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) Hakkari Milletvekili seçilmesine rağmen tahliye edilmeyen Leyla Güven’in evine baskın düzenledi.

Merkez Bağlar ilçesinin Bağcılar mahallesinde bulunan ve kimsenin bulunmadığı evin kapısını kıran Özel Harekat polisleri, evdeki eşyaları dağıtarak arama yaptığı öğrenildi. Polislerin, yaptıkları aramanın ardından kapıyı kapatmadan evi terk ettikleri bildirildi. Ayrıca polislerin herhangi bir şahit çağırmadan arama yaptığı ve tutanak da tutmadığı öğrenildi. 

Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER