Polis aracının çarptığı umut Beyninde ciddi hasarlar oluştuğundan tedaviye cevap vermiyor,27 gün oldu.

Şırnak’ta sivil polis aracının çarptığı dört yaşındaki Umut Özalp, 27 gündür tedavi gördüğü hastanede hayati tehlikeyi atlatamadı. Çocuğunun hayata bağlanmasını bekleyen baba Nezir Özalp, tedaviye olumlu vermeyen Umut’un beyninde ciddi hasarların oluştuğunu söyledi.

Polis aracının çarptığı umut Beyninde ciddi hasarlar oluştuğundan tedaviye cevap vermiyor,27 gün oldu.

HABER MERKEZİ-Şırnak İdil ilçesine bağlı Aşağı Mahallesi’nde 17 Aralık 2017’de evinin önünde oynarken sivil polis aracının çarpması sonucu ağır yaralanan 4 yaşında ki Umut Özalp hayati tehlikeyi atlatamadı. Batman’da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde bilinci kapalı bir şekilde 27 gündür tedavi gören Özalp tedaviye olumlu cevap vermiyor. 

‘TEK TESELLİMİZ ÖLÜM RİSKİNİ ATLATMASI’

Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak uyutulan oğlunu günde bir kez görebilen baba Nezir Özalp, tedaviye olumlu cevap vermeyen çocuğunun beyninde ciddi hasarların oluştuğunu ve durumumda belirsizliğin sürdürdüğünü söyledi. Özalp, “Umut makinaya bağlı bir şekilde hayata tutunuyor. Doktorların aktardığına göre uyandığında kalıcı hastalıkların çıkma ihtimali yüksektir. Şuan tek temennimiz ölüm riskini atlatmasıdır” dedi. 

Bir aya yakın süredir çocuğunun hayata bağlanmasını bekleyen baba Özalp, Şırnak Valiliği’nin soruşturma başlattığı ancak savcılığın henüz kendilerine bir bilgi vermediğini ve açılan bir kovuşturmanın olup olmadığı hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.  Özalp, son olarak oğlunun gözlerini açmasından sonra hukuki süreç başlatacağını ifade etti. 

Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER