Mutlu ve Çapkın'a hapis cezası kararı

İSTANBUL – ‘FETÖ soruşturması’ kapsamında yargılanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya 3 yıl 1 ay, İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Mutlu ve Çapkın'a hapis cezası kararı

HABER MERKEZİ-‘FETÖ soruşturması’ kapsamında yargılanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın davasına bakan mahkeme, Mutlu’nun 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve tahliyesine hükmetti. 

Tutuksuz sanık İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da “Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım" suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çapkın hakkında ayrıca yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Ayrıca Mutlu ve Çapkın'ın diğer bütün suçlardan beraatine karar verildi. 

Kararın ardından dışarı çıkan Hüseyin Çapkın; "Türk adaletine hep inandık, güvendik tahliye olduk. Küçük bir takıntımız var ama tahliye olduk tabi. Adalet sistemine inandık, çok şükür tahliye olduk, sevinçliyiz." dedi.İstanbul/MA

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER