'Musallada bize nasihatte bulunuyorlar'

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazına gitti.

'Musallada bize nasihatte bulunuyorlar'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazının bulunduğu alana gitti. Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da eşlik etti. Erdoğan beraberindekilerle enkaz başına giderek çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

Erdoğan incelemelerinin ardından kısa bir açıklama yaparak, "Gerekli açıklamaları bakan arkadaşlarım yaptılar. Şu anda da çalışmalar devam ediyor. Biz hastaneye de bir ziyaret yapacağız. Ondan sonra da cenaze törenine katılacağız. Buradan almamız gereken bir çok ders var. Şu anda da gerek başsavcımız, gerek savcılar, gerek bilirkişi heyetleri, bakan arkadaşlarım, AFAD hepsi çalışmalarını sürdürüyor. Ondan sonra da bizler de oturacağız, değerlendirmelerimizi yapacağız. Ondan sonra da atılması gereken adımları kararlı bir şekilde atacağız" dedi. 

Erdoğan enkazın daha tamamen kalkmadığını belirtti. 

‘NASİHATTE BULUNUYORLAR’

Erdoğan daha sonra binada ölen Alemdar ailesinin 9 üyesinin cenazesine katıldı. Namaz sonrası kısa bir açıklama yapan Erdoğan, “Aslında şu anda musallada bize nasihatte bulunuyorlar. Buradan bizim de nasibimizi almamız lazım. Adımlarımızı da buna göre atmamız lazım. Temenni ediyorum ki biz buradan vaaz-u nasihati alıp, geleceğimizi de buna göre inşallah tayin ederiz, belirleriz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER