Mavi Marmara mağdurundan AKP’nin Kudüs mitingine eleştiri: Seçim için yapılıyor

İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısını kınamak için miting yapan AKP’ye Mavi Marmara mağdurlarından eleştiri geldi. Gemide eşini kaybeden Çiğdem Topçuoğlu, “Miting Kudüs için değil seçim için yapılıyor" dedi.

Mavi Marmara mağdurundan AKP’nin Kudüs mitingine eleştiri: Seçim için yapılıyor

İsrail’in Gazze’de 60’dan fazla Filistinliyi öldürmesini “protesto” amacıyla İstanbul Yenikapı’da miting düzenleyen AKP’ye en sert tepki Mavi Marmara mağdurlarından geldi. Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde öldürülen 10 kişiden biri olan Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, AKP ve MHP'nin “Zulme Lanet Kudüs'e Destek Mitingi” için "Cuma günü yapılacak miting Kudüs için değil seçim için yapılıyordur" dedi. 

‘KUDÜS’E DEĞİL KATAR’A ASKER GÖNDERİYOR’

Çiğdem Topçuoğlu, mitinge ilişkin Twitter hesabından gösterdiği tepkide şunları dile getirdi: "İsrail ile yapılan anlaşmalar sonlandırılmıyorsa, Mavi Marmara anlaşması iptal edilmiyorsa, İsrail ile olan ticari ilişkiler kesilmiyorsa, Katar’a asker gönderip Kudüs’e asker gönderilmiyorsa, Cuma günü yapılacak miting Kudüs için değil seçim için yapılıyordur."

10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine, uluslararası sularda İsrail askerleri tarafından 31 Mayıs 2010'da düzenlenen saldırıda 10 kişi hayatını kaybetmiş, 50'yi aşkın kişi de yaralanmıştı.MA

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER