Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti

GÜNCEL-Adı Ankara adayı olarak geçen Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu arayarak randevu istediğini ve talebine yanıt beklediğini söyledi.

Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti

CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı belirtilen Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN TÜRK'te yayınlanan "Gece Görüşü" programında CHP ve İYİ Parti arasında yürütülen yerel seçim ittifakı görüşmelerine dair bilgiler paylaştı. 

Hande Fırat, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumartesi günü görüşeceğini söyledi. Fırat, adı iki partinin ortak adayı olarak da geçen Mansur Yavaş'ın ise Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep ettiğini aktardı.

Yavaş-Kılıçdaroğlu görüşmesinin tarihinin henüz belli olmadığını belirtan Hande Fırat, şunları söyledi: 

"Hem İYİ Parti hem de CHP bu işbirliğinin bu hafta başına kadar netleşeceğini ifade ediyor. Kılıçdaroğlu yarın Kıbrıs'ta olacak. Pazartesi günü Bütçe'de konuşacak, Pazar günü Bütçe'ye çalışacak. Cumartesi günü Akşener ile Kılıçdaroğlu'nun biraraya gelmesi bekleniyor. Özellikle CHP'li üst düzey isimlerden aldığımız bilgileye göre bu görüşme cumartesi günü yapılacak. Meral Akşener CHP Genel Merkezi'ne gideceği yönünde bir bilgi var. 

Diğer taraftan sadece Akşener değil, en merak edilen isimlerden birisi Mansur Yavaş da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti. O görüşme de Meral Akşener görüşmesinden önce yapılacak gibi görünüyor. Bu durumda, hali hazırda Kılıçdaroğlu'nun kafasında ve önündeki isim Mansur Yavaş. Bir takım çalışmalar, anketler de yapılmış durumda. Mansur Yavaş olmazsa, başka isimler o zaman gündeme gelecek." 

Öte yandan Habertürk Televiyonu’na açıklama yapan Mansur Yavaş da Kılıçdaroğlu’nu arayarak randevu istediğini ve talebine yanıt beklediğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER