Lice, Hani ve Genç üçgeninde askeri operasyon

DİYARBAKIR – Lice, Hani, Genç ilçeleri üçgenin bulunan ve sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 11 mahalle ve bağlı mezralarda askeri operasyon başlatıldığı bildirildi.

Lice, Hani ve Genç üçgeninde askeri operasyon

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Ecemiş, Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Ceper ile Hani ilçesine bağlı Kaladibi, Akçayurt, Topçular, Yukarıturalı mahalleleri ve bağlı mezralarda sabah 06.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI

Bingöl’ün Genç ile Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinin üçgeninde kalan 11 mahallede dün askeri operasyon başlatıldığı belirtildi. Çok sayıda özel birliğin katıldığı operasyona, helikopterlerin de destek verdiği kaydedildi. Operasyon bölgesinde, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ve İnsansız Hava Aracının (İHA) yoğunluğu olduğu öğrenildi.  

EVLERE BASKINLAR YAPILIYOR

Askeri operasyonun daha çok Birlik (Çemê Elika) ve Şenlik (Xeraba) mahalleleri ve bağlı mezralarda yoğunlaştığı belirtilirken, operasyon bölgesindeki evlere baskınlar yapılarak aramalar yapıldığı kaydedildi. 

GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAK

Operasyonun yürütüldüğü 11 mahallenin yollarında kurulan askeri noktalarda, yurttaşların mahallelere giriş çıkışlarına izin verilmiyor. (Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER