KPSS Türkiye birincisi mülakatta elendi

GÜNCEL-KPSS’de aldığı puanla Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi olan Deniz Eren Demir, mülakatta elendi.

KPSS Türkiye birincisi mülakatta elendi

Deniz Eren Demir adlı öğretmen adayı, Fizik Öğretmeniği branşında KPSS'de 88.295 puanla Türkiye 1'incisi oldu.

ÖSYM tarafından 'Fizik birincisi belgesi'nin kendisine iletmesinin ardından öğretmen olmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, Deniz Eren Demir, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

'SORULARA DOĞRU YANIT VERMEME RAĞMEN ELENDİM'

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'e konuşan KPSS Fizik Öğüretmenliği branşı Türkiye birincisi Deniz Eren Demir, "Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim" dedi:

"2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 88.295750 puan aldım. ÖSYM'nin açıkladığı sıralamalara göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında ise Türkiye ikincisi oldum. Ardından 14.12.2018 tarihinde yapılan mülakat sınavına katıldım. Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim."

2016'da girdiği mülakatta 95 puan aldığını belirten Demir, yetkililere "Bütün soruları bildiği halde ne oldu da bu yılki mülakatta elendim?" diye soruyor:

"Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER