Kayyımdan 'Yılmaz Güney Sineması'nın yerine cami yapılsın mı' anketi

Yılmaz Güney Sineması'nın yeniden yapılmasını isteyen halka rağmen kayyım bu kez de 'Cami mi sinema mı?' diye anket başlattı.

Kayyımdan 'Yılmaz Güney Sineması'nın yerine cami yapılsın mı' anketi

HABER MERKEZİ-Batman'ın simgeleri arasında yer alan Yılmaz Güney Sineması’nın kapısına, Demokratik Bölgeler Partili (DBP) belediyeye 2016 yılında kayyım atanmasının hemen ardından kilit vuruldu. 30 Ocak 2017 tarihinde elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangında küle dönmesinin ardından sinema bir süre sonra yıkıldı.

Kayyım tarafından yeniden inşa edileceği yönündeki açıklamalara rağmen, 'Sinema yerine yeşil alan olsun' seçeneğiyle anket başlatılmış anket sonucu kamuoyu ile paylaşılmazken son olarak yüzde 80'e yakın yurttaş sinema seçeneğini işaretlemişti.

 Twitter hesabı anket:94 kişi bunun hakkında konuşuyor

KAYYIM CAMİ SEÇENEKLİ ANKET BAŞLATTI

Belediyenin resmi internet sitesinde yer alan anketin yanı sıra şimdi de kayyım Ertuğ Şevket Aksoy kendisine ait Twitter hesabından 'cami ve sinema' şıklarının olduğu yeni bir anket çalışması başlattı.

Batman Belediyesi kayyımı Ertuğ Şevket Aksoy yaptığı anketle ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Yaptığımız anket sonucu Yılmaz Güney Sinemasının tekrar yapılması talep edilmektedir. Vatandaşlarımız bir kısmı da mevcut yere camii yapılmasını istemekte ve şıklarda neden cami yok diye sormaktalar. Bir ankette bu şekilde yapmak istemekteyim."

Twitter hesabı anket :902 kişi bunun hakkında konuşuyor

'KÜRTÇE OKUL AÇMAK MEMLEKETİMİZİN AYIBI'

Altı günlük hazırlanan sosyal medya anketinde şuana kadar yüzde 66 oranında kullanıcı sinema yapılsın şıkkını işaretlerken, yapılan yorumlardan birine Aksoy'un verdiği yanıt ise dikkat çekti. @botanbavli adlı kullanıcının "Milleti çok düşünüyorsan Kürtçe ana dili eğitim okulu açarsın ama nerde sende o yürek..." demesine Aksoy, hesabından şu şekilde yanıt verdi: "Hayatımızın her alanında (evde, işte, sokakta) Kürtçe konuşuluyorken ve hatta okullar bile Kürtçe dersi varken Kürtçe okulu açmak memleketimizin adına ayıbımız olmaz mı? Ve bir soru: Yürek Kürtçe okulu açmak mıdır? Eğer öyle ise en yürekli zaten devlet okullarında dersini açtı..."

Birçok sosyal medya kullanıcı yorumları ile de sinema istediğini yazdı. (Mezopotamya Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER