Kartal'da çöken binada 2 kişi yaşamını yitirdi 6 yaralı

İSTANBUL - İstanbul Kartal'da 7 katlı bina çöktü. 14 dairede kayıtlara göre 43 kişinin ikamet ettiği açıklandı. İstanbul Valisi 2 kişinin hayatını kaybettiğini 6 kişinin ise yaralı kurtarıldığını açıkladı.

Kartal'da çöken binada 2 kişi yaşamını yitirdi 6 yaralı

İstanbul Kartal'da 7 katlı bir bina çöktü. Binanın enkazında 43 yurttaş çıkarıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralı kurtarıldı." açıklamasında bulundu.

SORUŞTURMA BAŞALTILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamayla Kartal'da çöken binaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Açıklamada, "Adli Yargı sınırlarında olan Kartal Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak üzerinde bulunan 7 katlı binanın çöktüğünün öğrenilmesi üzerine; derhal soruşturma başlatılarak, Başsavcılığımızca bir Cumhuriyet Başsavcı vekili ve iki Cumhuriyet Savcısı görevlendirilerek olay yerine intikal etmiş olup, olayla ilgili gerekli inceleme ve araştırmalar titizlikle yürütülmektedir." denildi.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI ÖZ'DEN AÇIKLAMA

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz olaya ilişkin, 'Bina 1997 yılında ruhsat almış burayla ilgili herhangi bir yıkım kararı yok. Yanındaki bina yıkım kararı almış ve yıkılmış. Bu binanın imar affını göremiyoruz. Bakanlık görebilir. Bir müracat yok. Binada 43 kişinin ikamet ettiği bilgisi var bizde. Binayla ilgili yurttaşlarımızın söylediğine göre bir patlama durumu var. O sırada bir toplantı halindeydik.' ifadelerini kullandı.

Öte yandan 7 katlı apartmanın 14 daireden oluştuğu tamamının dolu olduğu bilgisi verildi. Binanın altında ise dükkanlar bulunuyordu. Çökme sırasında yoldan geçenlerin de olduğu görgü tanıklarınca aktarıldı.

YAYIN YASAĞI GELDİ

İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile çöken binaya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER