HDP’nin Mersin mitingine izin çıktı

MERSİN – Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı sürdürülen açlık grevleriyle dayanışma amacıyla HDP’nin 9 Şubat’ta Mersin’de gerçekleştireceği “Adalet, Özgürlük ve Demokrasi” mitingine yapılan başvuruya izin çıktı.

HDP’nin Mersin mitingine izin çıktı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü,  Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı sürdürülen açlık grevleriyle dayanışma amacıyla 9 Şubat Cumartesi günü yapacağı “Adalet, Özgürlük ve Demokrasi” mitingine izin verildi. HDP İl Örgütü, Mersin Yenişehir Tevfik Sırrı Gür Stadyumu miting alanında yapacağı mitingine ilişkin Mersin Valiliği’ne başvurmuştu. Valilik, başvuruya olumlu yanıt verirken, parti miting çalışmalarını hızlandırdı. 

Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Bedran Öztürk’ün katılacağı mitinge, 91 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ile cezaevlerindeki siyasi tutukluların taleplerine dikkat çekilecek. Miting için Adana, Osmaniye, Hatay ve çevrede illerden katılım sağlanacak. (MA)

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER