HDP'nin Şırnak Belediye eşbaşkan adaylarından biri açıklandı

ŞIRNAK - Şırnak Belediye Eşbaşkanlığı için HDP'den aday adayı olan kişiler, ortaklaşa aldıkları karar sonucu Hişyar Uysal'ın eşbaşkan adaylarından biri olduğunu açıkladı.

HDP'nin Şırnak Belediye eşbaşkan adaylarından biri açıklandı

31 Mart yerel seçimlerinde Şırnak Belediye Eşbaşkanı olmak için Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) aday adayı olan 2'si kadın toplam 9 kişi, bugün ortak aday belirlemek için yaptıkları toplantıdan çıkan sonucu kamuoyuna açıkladı. Parti binasında yapılan açıklamaya, HDP Şırnak milletvekilleri Hasan Özgüneş ve Nuran İmir ile çok sayıda yurttaş katıldı. 

BİRİNCİL GÜNDEM TECRİT

Aynı zamanda aday adayları arasında bulunan HDP İl Eşbaşkanı Zeki İrmez açıklama yaptı. Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin birincil gündemleri olduğuna dikkat çeken İrmez, cezaevlerinde tecride karşı açlık grevine giren tutukluların durumunu üzerinde durdu.   

ORTAK ADAY ETRAFINDAN KENETLENME ÇAĞRISI 

Şırnak'ın sokağa çıkma yasakları sonrasında ağır bir süreçten geçtiğini ve AKP-MHP ittifakının hedefi haline geldiğini kaydeden İrmez, kent üzerinde oynanan oyunların boşa çıkarılacağını dile getirdi. Aday adaylarının Hişyar Uysal ismi üzerinde ortaklaştığını paylaşan İrmez, "Aday adayları olarak ortak kararımızı budur. Uysal arkadaşımızın etrafından kenetleneceğiz ve çalışacağız. Bizim amacımız şahsi değil. Tek hedefimiz başarmaktır. Halkımız da adayının etrafından hareket edecek ve AKP ve MHP'nin, 'Biz Şırnak'ı alacağız" projesini boşa çıkaracak."

Açıklama alkışlar eşliğinde sona erdi. 

Partinin kadın eşbaşkan adayını ise önümüzdeki günlerde açıklayacağı öğrenildi.  

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER