HDP İstanbul'un 6 ilçesinde aday gösterecek

GÜNCEL – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday göstermeyen HDP, kentin 6 ilçesinde kendi adayıyla seçime gidiyor. Bağcılar İlçe Belediyesi’nin başkan adayı ise milletvekili Hüda Kaya olduğu öğrenildi.

HDP İstanbul'un 6 ilçesinde aday gösterecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP), hafta sonu Genel Merkez binasında üst üste gerçekleştirdiği Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında, Antep, Urfa, Adana, Ankara, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplam 7 büyükşehirde aday göstermeyeceğini deklere etmişti. Aday gösterilmeyen illere bağlı ilçelerde ise kendi adaylarını göstereceğini ifade eden HDP, İstanbul’un 6 ilçesinde aday çıkarıyor. Bu kapsamda CHP ile de görüşmeler yapıldığı ifade ediliyor. 

6 İLÇEDE ADAY GÖSTERECEK 

Mezopotamya ajansı'nın haberine göre,Büyükşehirde kilit oya sahip HDP, ilçe belediyeleri için seçim stratejisini tamamladı. Bağcılar, Kağıthane, Arnavutköy, Esenler, Bakırköy'de kendi adaylarıyla seçime katılmayı kararlaştıran HDP, bu ilçeler dışında Kürt seçmeninin yoğun olduğu bir ilçede daha aday gösterecek.

BAĞCILAR ADAYI HÜDA KAYA

HDP'nin güçlü olduğu ilçelerden biri olan Bağcılar'da İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın aday gösterildiği dile getirildi. 

KÜÇÜKÇEKMECE ADAYINA TEPKİLİ 

Demokratik kamuoyunun talebi üzerine CHP ile görüşmeler sürdüren HDP, CHP-İYİ Parti ittifakı ile Küçükçekmece'de aday gösterilen Kemal Çebi'ye sıcak bakmıyor. Ayrıca CHP’nin bazı ilçelerdeki adayları da HDP cephesinde memnuniyetsizlik yarattığı ifade edildi. 

MARMARA BÖLGESİNDE ADAY GÖSTERİLECEK 

İstanbul dışında Tekirdağ, Edirne, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir illerinde de kendi adaylarıyla sandığa gidecek olan HDP, güçlü olduğu tüm ilçelerde de aday gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet galip ataş
Mehmet galip ataş - 2 hafta Önce

İstanbul adalar ilçesi geçen seçim dönemlerinde İstanbul’da birinci olarak oy bakımında açıklama yapılmıştı Niye adalarda kendi adayı ile seçime gitmiyor adalardaki seçmen de bu konuda çok tepkili

SIRADAKİ HABER