Gevaş'ta Eşbaşkan adayları Arapoğlu ve Şeker'in esnaf ziyaretleri sürüyor

VAN-Geveş ilçesinde Eşbaşkan adayları seçim çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

Gevaş'ta Eşbaşkan adayları Arapoğlu ve Şeker'in esnaf ziyaretleri sürüyor

HDP Van Gevaş Belediyesi Eşbaşkan adayları Veysi Şeker ,Melek Arapoğlu ve İlçe Eşbaşkanı Ali Sümer  seçim çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret ettiler.Yapılan ziyarettlerde esnaflar tarafından ilgi ile karşılanan Eşbaşkan adayları Esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundular.

'ÜRETEREK İLÇENİN ÜZERİNDEKİ ÖLÜ TOPRAĞI KALDIRACAĞIZ'

Ziyaret kapsamında konuşan Eşbaşkan adayı Veysi Şeker, İlçeyi 17 yıldır yönetenlerin ilçedeki en asgari hizmetleri dahi yapmadıklarını aktardı. '' İlçemiz turzimden tarıma,arıcılıktan Kültürel boyuta kadar birçok yönde marka değeri olabilecek zenginlikte. Ancak bu yönlerin geliştirilmesi bir yana yol su gibi asgari hizmetler dahi yapılmamış. Yapılmayan bu hizmetlere karşılık devasa borçla yüzyüze bırakılmış belediye. İşte HDP belediyeciliği bu anlamda üreten bir politika izleyip üretimi esas alarak ilçenin üzerindeki ölü toprağı ayacağız. '' şeklinde konuşan Şeker, 31 Mart'ta halkın kendi iradesini halkçı ve şeffaf anlayıştan yana kullanacağını söyledi.

'GEVAŞ'I BİR KADIN BİR ERKEK YÖNETECEK'

Daha sonra konuşan Eşbaşkan adayı Melek Arapoğlu ise Eşbaşkanlık sisetmine dikkat çekti. Arapoğlu, '' Gevaş'ı artık bir erkek ve bir kadın yönetecek. Bu hem toplumsal ve kamu alanlarında kadın temsiliyetini sağlamak hem de yönetimde tekçiliğin önüne geçmek için hayati öneme sahip. Bu anlamda kadına dönük hizmet ve çalışmalarımızla ilçeye kadının renginin hakim kılınmasını sağlayacağız. '' dedi. Arapoğlu, halkın yararına bir politika izleyeceklerini ve 31 Mart'ta göreve geldikten sonra HDP belediyeciliğinin ilçede kalıcı hale getireceklerinin belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER