Eren Erdem açlık grevine son verdi

İSTANBUL - Silivri Cezaevi'nde bulunan CHP eski Milletvekili Eren Erdem, 29 Ocak’ta girmiş olduğu açlık grevine son verdi.

Eren Erdem açlık grevine son verdi

Silivri Cezaevi'nde bulunan kapanan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve CHP eski Milletvekili Eren Erdem kendisi hakkında yürütülen yargılamaya tepki nedeniyle 29 Ocak'ta girdiği açlık grevini bitirdi. 

CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Mersin Milletvekili Mahir Başarır ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'yle birlikte cezaevinde Erdem’i ziyaret ettikten sonra açıklama yaptı. 

Silivri Cezaevi'ndeki görüşmede Muharrem İnce, Eren Erdem'e, "Bütün dünya sana yapılan adaletsizliği gördü. Kamuoyu olarak arkanda duruyoruz. Eşinin ve çocuğunun pasaportunun iade edilmesi talebin kabul edildi" diyerek açlık grevini sonlandırma çağrısı yaptı. Erdem de bunun üzerine eylemini sonlandırmayı kabul etti. 

Cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada Erdem’in şikayetlerine dair Adalet Bakanı’yla da telefonda görüştüklerini kaydeden İnce, “Eren Erdem arkadaşımız 222 gündür burada gizli tanık palavralarıyla tecrit ediliyor. Arkadaşımızın kararlı bir direnişi var, ‘herkes sporda yan yana gelebiliyor, birlikte olabiliyorlar, bir tek ben tek başımayım’ diyor” dedi. 

Erdem'in “örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek” ve “gizliliğin ihlali” suçlarından 8 yıl 6 aydan 19 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER