Erdoğan: Türkiye çok büyük saldırı altında

Erdoğan, 'güçlenen bir ülke' olduğu için Türkiye'nin 'içerden ve dışardan çok büyük saldırılara' maruz kaldığını söyledi.

Erdoğan: Türkiye çok büyük saldırı altında

Cumhurkanı Tayyip Erdoğan, ekonomik gündemin ihmal edilmemesini isteyerek, “Teröre odaklanıp ekonomiyi ihmal edersek terörün önünü açmış oluruz. Küresel gündemin hercümerçine kapılıp 2023 hedeflerinden saparsak istikametimizi yitiririz” dedi. Türkiye’nin yeni bir ‘istiklal ve istikbal’ mücadelesini verdiğini savunan Erdoğan, ‘terörle mücadelede en küçük bir müsamaha gösterilmemesini’ istedi.

Beştepe’de kaymakamlara seslenen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

YENİ TÜRKİYE: Yeni Türkiye’yi sizlerle birlikte inşa ediyoruz edeceğiz. Türkiye içeride ve dışarıda çok büyük bir saldırı altındadır. Bu saldırı zayıf bir ülke olduğumuzdan kaynaklanmıyor, güçlü-güçlenen bir ülke olduğumuz için bu saldırılar yapılıyor.

MÜLTECİLER: 3 milyonun üzerinde Suriyeli ve Iraklı’yı misafir ediyoruz. Bu insanları bir kenara koymak insani değerler açısından ihanet olur. Suriye’de ve Irak’ta her türlü adımı atıyoruz. Bu ülkelerin güvenliği ve huzurunun bizim güvenliğimiz ve huzurumuz anlamına geldiğinin farkındayız.

IŞİD: Düne kadar DEAŞ’la mücadeleyi ilk sıraya koyan ülkelerin bugün neredeyse DEAŞ’ı himayeleri altına alacak hale geldiklerini ibretle takip ediyoruz. Bölgenin tarihi, dini, etnik, kültürel yapısını dikkate almadan, tamamen kağıt üzerindeki planlamalarla yürütülen projeler, birer birer çöküyor. Türkiye, işte tüm bu kaos içerisinde hem kendisi hem de kardeşleri için en iyisini yapmanın çabasını veriyor. Türkiye’nin karşısında isimleri farklı harflerden oluşuyor olsa da aslında aynı örgüt var. Biz bunların topuna birden terör örgütü diyoruz mensuplarına da terörist diyoruz. Bölücü örgüt ile DEAŞ FETÖ ile DHKP-C arasında bizim açımızdan hiçbir farkı yoktur.

MUHTARLAR: Türkiye terörle mücadelesini tüm operasyonları tek başına ve kendi evlatlarıyla yürütmek mecburiyetindedir. Dostluk, müttefiklik, dayanışma gibi hususlar ancak siz güçlüyseniz bir karşılık buluyor, yoksa sözden ibaret kalıyor. Türkiye olarak güçlü olmalıyız. Bugün Türkiye yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi vermektedir. Hiçbir terör örgütüne karşı en küçük bir müsamaha göstermeyeceğiz. Muhtarları asla ihmal etmeyiniz. Muhtarlar sizin için adeta uç beyi gibidir. Sizler milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz.

EKONOMİ: Teröre odaklanıp ekonomiyi ihmal edersek terörün önünü açmış oluruz. Küresel gündemin hercümerçine kapılıp 2023 hedeflerinden saparsak istimaketimizi yitiririz.”

KÖMÜR DAĞITIMI: Sevgili vali yardımcılarımıza kaymakam kardeşlerimize tavsiyede bulunacağım kış mevsimindeyiz yeri geldiği zaman icabından kömür ihtiyacı olanlar mı var? Kömür ihtiyacı olanlara adeta kamyonla kamyonetle kömürü bizzat kendiniz teslim etmelisiniz. Gıda ihtiyaçlarını bizzat teslim etmelisiniz. Vatandaşlarımızın kendilerini sahipsiz hissetmemeleri çok önemlidir. Tayyip Erdoğan için el göz kulak sizsiniz. Başbakanımız için sizsiniz. Siz varsanız elimiz kulağımız gözümüz var. Siz yoksanız biz de olmayız. Bu adımı çok hassas atmamız lazım.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER