‘Bir daha AKP’ye oy versem elim kırılsın’

BİNGÖL- HDP Bingöl Belediye Eşbaşkan Adayı Senem Çakas, pazarda eli boş dönen kadınları dinledi. Çakas’a dert yanan bir kadın, “Bir daha AKP’ye oy versem elim kırılsın” dedi.

‘Bir daha AKP’ye oy versem elim kırılsın’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Belediye Eşbaşkan adayları Senem Çakas ve Hişyar Özsoy, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve ev ziyaretlerini sürdürüyor. Eşbaşkan adayı Özsoy, sanayi sitesinde esnafları ziyaret ederken, Çakas ise Uydu Kent semt pazarını gezdi. Sanayi sitesindeki işsizlikle ilgili sorunları dinleyen Özsoy, yerel seçimin bu krizden çıkış için bir adım olduğunu söyledi.

‘SARAYIN 20 SANİYELİK GİDERİ’

Oğluyla birlikte çalıştığını, ancak malulen emekli olduğu maaşı dahil ederek geçinebildiklerini söyleyen bir esnaf,  aylık 2 bin lira sadece kira giderlerinin olduğunu belirterek, buna karşı gelirlerinin ise çok az olduğunu söyledi. Beş kişilik bir aile olduklarını ve geçim sıkıntısını çektiklerini belirten esnaf, aldığı emekli maaşının ise Sarayın 20 saniyelik gideri olduğunu ifade etti.

‘DURUM DAHA DA KÖTÜ OLACAK’

Araba tamircisi bir esnaf ise “Benzin, mazot ve tüpün fiyat artışlarından insanlar felç oldu” dedi. Geçen seneden beridir işlerin durduğunu tarım sektörünün ise çöküşte olduğu ifade eden esnaf, “Konuşmasınlar hiç boşuna seçimden sonra durum daha kötü olacak” diye konuştu.

‘BİNGÖL’E KADIN ELİ DEĞSİN’

HDP Bingöl Belediye Eşbaşkanı adayı Senem Çakas da Uydukent Pazarı’nda eli boş dönen kadınları dinledi. Çakas’a dert yanan bir kadın, “Bir daha AKP’ye oy versem elim kırılsın” dedi. Kadın sözlerine şu şekilde devam etti: “Bizi bu hale sokanlar utansın. Saraylarından insinler de bir pazara uğrasınlar. On beş yıldır ha bugün ha yarın diyerek bizi kandıranlar, bizden yine oy isteyenler, zenginleştiler, bizse nerdeyse patates ve soğanı tane ile alacak hale geldik."

Kadın son olarak Çakas’ a, “Kardeş Allah aşkına siz kazanın da Bingöl’e kadın eli değsin, hırsızlık-yolsuzluk, bu pahalılık son bulsun” diye ifade etti. (Bingöl/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER