Batman'da yürüyüşe polis müdahalesi: HDP adayı Özdemir gözaltına alındı

BATMAN – Batman’da Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla yapılan yürüyüşe müdahale eden polisler, HDP'nin Batman Belediyesi Eşbaşkan Adayı Sabri Özdemir’i gözaltına aldı.

Batman'da yürüyüşe polis müdahalesi: HDP adayı Özdemir gözaltına alındı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman il örgütleri,  Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla bir yürüyüş organize etti. HDP Batman İl Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, DBP Batman İl Eşbaşkanı Şükrü Tapkan, HDP'nin Batman Belediyesi Eşbaşkan Adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu parti üyeleri, yürüyüş için Gülistan Caddesi’nde bir araya geldi. 

Buradan "Bijî berxedane İmralı" sloganı atarak Dörtyol’da yer alan HDP İl Örgütü binasına doğru yürüyüşe geçen partililerin önü bir süre sonra polislerce kesildi.

Yapılan yürüyüşün “kanunsuz olduğu” gerekçesiyle izin verilmeyeceğini belirten polislere rağmen yürümekte ısrar eden partililere müdahale edildi.

Müdahale sırasında HDP'nin Batman Belediyesi Eşbaşkan Adayı Sabri Özdemir ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan polislerce gözaltına alındı.

Yapılan müdahalenin ardından partililer HDP İl Örgütü binasına geçti.( MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER