Atilla Taş ve Murat Aksoy'a hapis cezası

İSTANBUL - "FETÖ’nün medya yapılanması”na ilişkin davada Atilla Taş'a 3 yıl 1 ay 15 gün, Murat Aksoy'a da 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Atilla Taş ve Murat Aksoy'a hapis cezası

HABER MERKEZİ- Aralarında gazeteci Murat Aksoy ve şarkıcı Atilla Taş’ın da bulunduğu 28 sanıklı "FETÖ medya yapılanması davası"nın karar duruşmasına İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Karar verilen davada Atilla Taş'a "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. 

Sanıklardan gazeteci Murat Aksoy'a ise 2 yıl 1 ay hapis cezası verilirken, Cuma Ulus ise "silahlı terör örgütü üyeliği" gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Büşra Erdal da 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme kararını açıkladıktan sonra Atilla Taş bir açıklama yaptı. Taş, "Yargı kararıdır, sonuçta saygı duyacağız. Ben her zaman söylüyorum, adalete her zaman güvendim, her zaman inanıyorum. Ben muhalefet ettim, başka hiçbir şey yapmadım. Bir ülkede muhalefet etmek suçsa, ben o kadar suçluyum. Başka bir şey söylemek istemiyorum" diye konuştu. MA

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER