AKP'li başkan: Hırsız bizim hırsızımız, yanındayız

GÜNCEL-Mersin Çamlıyayla AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, ittifak kurulan MHP’nin 31 Mart’ta yeniden aday gösterdiği İlçe Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’nı "Hırsız bizim hırsızımız. Biz yanında yer alırız" diyerek savundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Twitter hesabından Mersin Çamlıyayla AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş'in yaptığı bir konuşmanın görüntülerini yayınlandı. 

Paylaşılan görüntülerde AKP’li Yetiş, hakkında hırsızlık suçlaması bulunduğu anlaşılan belediye başkan adayı için "Hırsız bizim hırsızımız. Biz yanında yer alırız" dediği anlaşılıyor.

Yetiş’in savunduğu isim ise, AKP’nin ittifak kurduğu MHP’nin yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yeniden aday gösterdiği isim olan Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı.

Görüntülerde AKP İlçe Başkanı’nın, MHP’li Tepebağlı’ya dair sarf ettiği o sözler şöyle:

“İki seçenek var. Ya devletin hainlerinin yanında yer alacaksınız yada bir çok arkadaşımızın. Mevcut belediye başkanımıza hırsız diyen de oldu, yanlış yapıyor, eksik yapıyor diyen de oldu. Ben de diyorum ki, vatan hainlerinin yanında yer almaktansa, hırsız bizim hırsızımız... Biz yanındayız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER