Yht’ye İlk Gün Sakarya’dan Büyük İlgi

Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri Ankara-İstanbul arasında karşılıklı olarak başladı. İlk gün Sakarya’da çok sayıda vatandaş YHT ile gitme keyfini yaşadı.1 hafta boyunca ücretsiz...

Yht’ye İlk Gün Sakarya’dan Büyük İlgi
Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri Ankara-İstanbul arasında karşılıklı olarak başladı. İlk gün Sakarya’da çok sayıda vatandaş YHT ile gitme keyfini yaşadı.

1 hafta boyunca ücretsiz olacak olan YHT seferlerine Sakarya’da bulunan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. YHT'nin ilk gün seferleri bayram arifesine denk gelince vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Sakarya’dan çok sayıda vatandaş YHT binerek istedikleri yere ücretsiz gitme imkânı buldular. Sakarya’dan Kocaeli’ne YHT’le ilk defa gidecek olan Ali Kaynak isimli yolcu, “Yüksek Hızlı Trene ilk defa bineceğiz. Gayet güzel olacak. Vatandaşlar rahatlayacak. Yani otobüse dünyanın parasını vermeye de gerek yok. Trenle rahat rahat istediğin yere gidebilirsiniz. Bilet fiyatları şuanda bedava. Bu hafta bedava. Bilet fiyatları da otobüsten daha uygun muhtemelen” dedi.

YHT’le ilk defa İstanbul’dan Sakarya’ya bayram ziyaretine gelen Muhammet Ali Pınar isimli yolcu da, “Gerçekten mükemmel. Rahat, konforlu, serin biraz yeni olduğu için bir kısım sıkıntılar var ama güzel yani. Kendi aracımız vardı kullanmadık, YHT ile bayram ziyaretine geldik” ifadelerini kullandı.

Ankara’dan kalkan YHT’nin otobüsle aynı saatte Sakarya’da olduğunu vurgulayan Hasan Kahyaoğlu ise yaptığı açıklamada, “Ankara’dan bindim. Oradan Sakarya tam 2 saat 50 dakika sürdü. Otobüsle YHT arasında hiçbir fark yok. Otobüs buraya 3 saat 10 dakikada geliyor. Fiyatlarda çok çok fazla. Bilet fiyatları çok pahalı. Ben otobüsle de 3 saatte burada oluyorum, YHT ile de. Fark yok. Hayırlı uğurlu olsun yurdumuza” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER