Ygs'ye Girecek Öğrenciler Balıklıgöl'e Akın Etti

Şanlıurfa ve çevre illerde YGS'ye girecek olan yüzlerce genç ve ailesi, hafta sonunda yapılacak sınav öncesinde Balıklıgöl'de kutsal kabul edilen balıklara yem attı, türbede dua etti.Şanlıurfa'nın ilçelerinden ve çevre illerden gelen...

Ygs'ye Girecek Öğrenciler Balıklıgöl'e Akın Etti
Şanlıurfa ve çevre illerde YGS'ye girecek olan yüzlerce genç ve ailesi, hafta sonunda yapılacak sınav öncesinde Balıklıgöl'de kutsal kabul edilen balıklara yem attı, türbede dua etti.

Şanlıurfa'nın ilçelerinden ve çevre illerden gelen yüzlerce öğrenci, ailesi ile birlikte Hz. İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklıgöl Yerleşkesi'ne akın etti. Yerleşkedeki tarihi camilerde Cuma namazını kılan gençler ve aileleri, kutsal olarak kabul edilen balıklara yem attı. Ardından gölün hemen yanında bulunan Şeyh Ali Dede türbesini ziyaret eden gençler, istedikleri puanı alıp, hayalindeki bölümleri kazanabilmeleri için dua etti. Uzun süredir sınava hazırlandıklarını belirten gençler, "Hedeflediğimiz bölümü kazanabilmek için uzun süredir bu sınava hazırlanıyorduk. Artık ders çalışmayı bitirdik, balıklara yem attık. Hayırlısıyla istediğimiz bölümleri kazanabilmek için dua ettik. İnşallah dualarımız kabul olur" dedi.

Aileleri ve arkadaşları ile birlikte Balıklıgöl'e gelen gençler, günün anısına cep telefonlarıyla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER