Ygs Sınavı Öncesi Beyzade Efendi'nin Türbesi Doldu

Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi, sınava girecek adaylar ve aileleri türbeleri ziyaret ederek dua ediyor. Elazığ'ın Harput Mahallesi Meteris Mezarlığında bulunan ve dileklerin kabul olunduğuna inanılan Beyzade...

Ygs Sınavı Öncesi Beyzade Efendi'nin Türbesi Doldu
Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi, sınava girecek adaylar ve aileleri türbeleri ziyaret ederek dua ediyor. Elazığ'ın Harput Mahallesi Meteris Mezarlığında bulunan ve dileklerin kabul olunduğuna inanılan Beyzade Efendi'nin mezarı da ziyaretçilerle dolup taşıyor.

Daha çok dilek ve şifa maksadıyla ziyaret edilen Beyzade Efendi olarak bilinen asıl adı Beyzade Hacı Ali Rıza Efendi'nin Elazığ'ın Harput Mahallesi Meteris mezarlığında bulunan kabri, YGS öncesinde sınava girecek öğrenciler ile aileleri tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Ziyarete gelenler dua etmesinin ardından bazıları birbirlerine lokum hediye ediyor, bazıları da okudukları şekerleri sınava girecek öğrencilere veriyor.

Sınav öncesi başarılı olmak için geldiklerini belirten öğrenciler, "Bizler uzun süre derslerimize çalıştık. Buraya da dua etmeye geldik. Duamızı ettik inşallah Allah'da zihnimizi açar ve başarılı sonuçlar alırız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER