Vayni: “şiir, Müziği Doyuran Ana Damardır”

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer Vayni, şiirin müziği doyuran ve geliştiren ana damar olduğunu söyledi.İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin...

Vayni: “şiir, Müziği Doyuran Ana Damardır”
İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer Vayni, şiirin müziği doyuran ve geliştiren ana damar olduğunu söyledi.

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk ikincisi, 15 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şubesi her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü'nde (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay şiir-müzik ilişkisini ele alıyor.İLESAM İstanbul Şubesi Denetim Kurulu Başkanı Recep Arslan’ın yöneteceği toplantıda Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses başta olmak üzere onlarca sanatçıya yüzlerce şarkı sözü yazan İLESAM’ın şair-yazar-bestekâr üyelerinden Ali Tekintüre ve Vural Şahin Türk şiirinin, Türk müziği ile ilişkisini anlatacaklar.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer Vayni, şiirin müziği doyuran ve geliştiren ana damar olduğunu belirterek “Müzikteki daralma ve yozlaşmanın şiirdeki daralma ve kalite düşüşü ile de bağı vardır. İLESAM olarak müziği güçlü kılmanın ancak şiiri güçlü kılmakla mümkün olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Şiir-Müzik İlişkisi…” başlıklı 42. Çınaraltı Sohbeti’nin 15 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER