Uzungöl'de Çöp Topladılar

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şubesi olarak kuruluş yıldönümlerinin 46. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Trabzon’un turizm merkezi Uzungöl'de “çöp toplama” kampanyası düzenlendi.Düzenlenen etkinliğe 100’e yakın öğrenci...

Uzungöl'de Çöp Topladılar
Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şubesi olarak kuruluş yıldönümlerinin 46. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Trabzon’un turizm merkezi Uzungöl'de “çöp toplama” kampanyası düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe 100’e yakın öğrenci katılırken, öğrenciler ilk olarak Turizm merkezi Uzungöl’ü baştan başlayarak etraftaki çöpleri topladı. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek, "TEV Trabzon Şubesi olarak, bir çok etkinlikler düzenliyoruz. Bugün 4 Mayıs olması nedeniyle TEV’in kuruluşu olması hasebiyle Allah'ın bize büyük bir lütfü olan Uzungöl’ü korumak için kursiyerlerle beraber bir çöp kampanyası ve piknik düzenledik. Bu piknikte gençleri mutlu etmek ve temiz olan Uzungölde bir hayli çöp topladık. Demek ki yapılması gereke çok iş var, turist temizliğe gelir. Eğer biz Uzungölü temiz tutmazsak bizden sonra gelen kuşaklara çok daha kötü bir Uzungöl bırakmış olacağız ki bunun vebali altında kalamayız. Herkes elini taşın altına koyması lazım. Uzungöl’ü temiz tutalım çünkü çevreyi kirletirsek, havayı, suyu, toprağı kirletmiş olacağız. Gelecek nesiller bu yüzden bize iyi bir şekilde yad edilmeyecek” dedi.

Daha sonra topalanan çöpler, Uzungöl Belediyesi'nin çöp arabasına boşaltıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER