Ultraslan'dan Maden Ocağında Hayatını Kaybedenlere Yardım

Galatasaray'ın bağımsız taraftar grubu Ultraslan’dan Şırnak’ta hayatını kaybeden madencilerin ailelerine oyuncak ve erzak yardımı yapıldı.Şırnak’ta sigortasız çalıştıkları maden ocaklarında metan gazı ve göçük nedeniyle hayatlarını...

Ultraslan'dan Maden Ocağında Hayatını Kaybedenlere Yardım
Galatasaray'ın bağımsız taraftar grubu Ultraslan’dan Şırnak’ta hayatını kaybeden madencilerin ailelerine oyuncak ve erzak yardımı yapıldı.

Şırnak’ta sigortasız çalıştıkları maden ocaklarında metan gazı ve göçük nedeniyle hayatlarını kaybeden Selahattin Uçar ve Musa Seven’nin ailelerine Galatasaray bağımsız taraftar oluşumu Ultraslan'dan yardım yapıldı. Ultraslan Şırnak Koordinatörü Sami Çakan ile Genel Koordinatör Veysel Giley tarafından gönderilen bisiklet, oyuncak ve gıda malzemelerini ailelere ulaştırdı.

Sami Çakan, yardım yapma amaçlarının acılı ailelere destek olmak için düzenlediklerini belirterek, "Hayatını kaybeden 4 madencimiz için Genel Koordinatörümüz Veysel Giley, tarafından bayram alışverişi yaptık. Kendisi tarafından gönderilen oyuncak yardım malzemelerini ailelere teslim ettik. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bundan önce Ramazan ayında alilere yardımda bulunmuştuk" dedi.

Kendilerine yapılan yardımlardan dolayı Ultraslan grubuna teşekkürlerin ileten, madende eşini kaybeden Havva Uçar, kaldığı konutta kiracı olduklarını ifade ederek, ev için Şırnak Valisi'den destek talebinde bulunarak, şunları söyledi: "Eşimi bir ay önce zehirlenme sonucu kaybettim. Hiçbir yerden bir gelirim yok. Benle çocuğum mağduruz. Zaten ben Vali beyle konuştum, ev yardımı istedim. Eğer yetkililer Şırnak’ın zenginleri olsun bana ve çocuklarıma el uzatırlarsa çok sevinirim. Allah herkesten razı olsun. Yardım edenden, etmeyenden de Allah razı olsun. Yardım bekliyorum durumum iyi değil. Kirada oturuyorum. İki çocuğumla kaldım. Ateş düştüğü yeri yakıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER