Türk Kızılayı Filistin'e Yardım Malzemesi Gönderdi

İsrail'in Gazze saldırısının ardından Türkiye’den ilk yardım malzemeleri gönderildi.Türk Kızılayı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) işbirliğiyle toplanan 20 ton tıbbi yardım malzemesi ve ilaç, Filistin'e gönderildi. Turkish Cargo'nun...

Türk Kızılayı Filistin'e Yardım Malzemesi Gönderdi
İsrail'in Gazze saldırısının ardından Türkiye’den ilk yardım malzemeleri gönderildi.

Türk Kızılayı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) işbirliğiyle toplanan 20 ton tıbbi yardım malzemesi ve ilaç, Filistin'e gönderildi. Turkish Cargo'nun uçağıyla Filistin’e gönderilen yardım malzemeleri bugün ateşkesin bitimine kadar Filistin’e ulaştırılmaya çalışılacak. Turkish Cargo'nun Atatürk Havalimanı'ndaki tesislerine getirilen yardımlar, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek tarafından kargo yetkililerine teslim edildi.

Burada gazetecilere konuşan Şimşek, Gazze'ye gönderilen yardımlar arasında çocuk ve bebeklerin acil kanamalarının durdurulmasına yönelik malzemelerin de yer aldığını belirterek, "Bu yardımları SGK ile Türk Kızılay'ının işbirliğiyle Türkiye'den satın aldık. En kısa sürede Gazze'ye ulaştıracağız" dedi.

Ameliyat sarf malzemelerinin yanı sıra antibiyotik ve penisilin türü ilaçların da bulunduğu yardımların gerekli izinlerin alınmasının ardından Filistin'e ulaştırılmak üzere THY'e ait kargo uçağıyla Tel Aviv'e yollanacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER