TRT Kurdî programcısı Erdal Şimşek ‘dolandırıcılıktan’ tutuklandı

Hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile işbirliği yaptıkları gerekçesiyle Bereket Öner ve TRT Kurdî’de program yapan Erdal Şimşek tutuklandı.

TRT Kurdî programcısı Erdal Şimşek ‘dolandırıcılıktan’ tutuklandı

HABER MERKEZİ- Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’nin haberine göre; hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile işbirliği yaptıkları tespit edilen Bereket Öner ve Milat gazetesi yazarı TRT Kurdî kanalında program yapan Erdal Şimşek Cuma günü İstanbul’da gözaltına alındı. 

Kendilerini MİT mensubu gibi tanıtıp iş insanlarına yönelik dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan Bereket Öner ve TRT Kurdî programcısı Erdal Şimşek “tehdit”, “yağma”, “şantaj” yapmakla suçlanıyor. Gözaltına alınan isimlerden Bereket Öner, Kocaeli'nde tutuklu bulunan Recep Ercan Keskin'in talimatları ile hareket edildiğini anlattı. 

Öner, Keskin'in kendisini Erdal Şimşek ile tanıştırdığını, bu tanışmada Şimşek'in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını söyledi. Öner ve Şimşek, İstanbul Emniyeti'ndeki sorguları sonrası bu sabah Adliye'ye sevk edildi. İki şüpheli, tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği iki isim için de tutuklama kararı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER