Tren Kazasından Kurtulan Yaralı Dehşet Anlarını Anlattı

Mersin'de 10 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı tren kazasından hafif yaralı olarak kurtulan Uğur Ateş, dehşet anlarını anlattı.Kazada başından ve bacağından yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından bu sabah taburcu edilen...

Tren Kazasından Kurtulan Yaralı Dehşet Anlarını Anlattı
Mersin'de 10 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı tren kazasından hafif yaralı olarak kurtulan Uğur Ateş, dehşet anlarını anlattı.

Kazada başından ve bacağından yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından bu sabah taburcu edilen Uğur Ateş (32), arkadaşlarının cenazesine katılınca yeniden fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Mersin Devlet Hastanesi'nde serum tedavisi gören Ateş, çıkışta gazetecilere kaza anını anlattı. Kazanın olduğu gün, servisin normal güzergahını takip ederek fabrikaya gittiğini belirten Ateş, "Biz geçiş yaparken bariyer inmemişti. Başımı çevirdiğimde trenin yaklaşık 50-60 metre mesafede olduğunu gördüm. Kaza anında içeride ufak bir çığlık sesi duydum. Sonrasında kendimi yerde buldum" dedi.

Kaza sırasında kendisinin en ön koltukta oturduğunu ve kurtulanların da zaten ön tarafta oturanlar olduğunu ifade eden Ateş, "Her zaman aynı güzergahtan ve aynı şoförle gidiyoruz. Normalde o bariyer, tren geçerken kapanıyor ve biz 5 dakika civarında yolda bekliyorduk. Bu kez kapanmadı. Şoför treni gördüğünde gaza bastı ama kurtaramadı. Aracın stop etmesi diye bir şey de olmadı" diye konuştu.

Bariyerlerin kesinlikle indirilmediğini yineleyen Ateş, kaza sonrasını ise şöyle anlattı:

"Zaten kaza sırasında savrulup araçtan dışarıya çıkmışım. Kalktım, tren yoluna yöneldim. O an raylar üzerindeki cesetleri görünce şoka girdim. Bu sırada biri beni çekip çıkarmış."

Evli ve 5 aylık bir çocuk babası olan Uğur Ateş, tedavisinin ardından hastaneden ayrılarak evine gitti.

Öte yandan, dün gece çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen bariyer görevlisi Erkan Kılıç'ın, polisteki ifadesinde, kendisinin bariyeri indirdiğini, ancak o sırada servis aracının bariyerin altından geçtiğini söylediği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER