Torununun Mezarına Sarılıp Bayramlaştı

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden şehitliğinde gözyaşları sel oldu. Bayramda torunlarını göremeyecek olan yaşlı bir çift, torunlarının mezarına çikolata bırakarak mezarına sarılıp öptü.13 Mayıs’taki maden faciasında hayatını...

Torununun Mezarına Sarılıp Bayramlaştı
Manisa’nın Soma ilçesindeki maden şehitliğinde gözyaşları sel oldu. Bayramda torunlarını göremeyecek olan yaşlı bir çift, torunlarının mezarına çikolata bırakarak mezarına sarılıp öptü.

13 Mayıs’taki maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçiden biri olan 26 yaşında iki çocuk babası Uğur Çolak’ın kabrini, babası İsmail Çolak, babaannesi 83 yaşındaki Gülsüm Çolak, iki yaşındaki oğlu İsmail Ayaz Çolak, ve dedesi 85 yaşındaki Hasan Çolak Ramazan Bayramı arefesinde ziyaret ederek hasret giderdi. Uğur Çolak’ın ayakta durmakta zorluk çeken 83 yaşındaki babaannesi Gülsüm Çolak torunu olmadan geçireceği ilk Ramazan bayramında torununun mezarına çikolata bırakıp toprağını öperek bayramlaştı. Çevredeki vatandaşların hüzünlenmesine neden olan babaanne Gülsüm Çolak, sık sık torununun mezarını öptü. Maden şehidinin iki yaşındaki oğlu İsmail Ayaz Çolak da olan bitenin farkına varamazken etrafına meraklı gözlerle baktı.

26 yaşındaki oğlunu kendi elleriyle toprağa veren baba İsmail Çolak da, oğluna, “Sen benim mezarıma ziyarete gelseydin ya ben sana niye geleyim” diye seslendi. Bu sırada yakınlarını ziyaret eden birçok vatandaş gözyaşlarına hakim olamazken, sinir krizi geçiren bir kadına Kızılay ekibi tarafından müdahale edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER