Topbaş'a "kaliteli Su" Tebriği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Kırklareli'de vatandaşlara hitap ettiği sırada Kırklarelili bir kadın Topbaş'ı İstanbullulara kaliteli su getirdiği için tebrik ederek, tecrübelerini Kırklareli Belediye Başkan...

Topbaş'a
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Kırklareli'de vatandaşlara hitap ettiği sırada Kırklarelili bir kadın Topbaş'ı İstanbullulara kaliteli su getirdiği için tebrik ederek, tecrübelerini Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz ile paylaşması ricasında bulundu.

Biz dizi ziyaret için Kırklareli’ye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kırklarelili vatandaşlara hitap ettiği sırada bir kadın kürsüye yaklaşarak Topbaş'a bir şeyler söylemeye çalıştı. Vatandaşın protesto ettiğini zanneden korumalar, kadını kenara çekerek Topbaş’ın konuşmasının ardından sorununu dinleyeceğini belirtti.

Topbaş’ın konuşmasının ardından Kırklarelili vatandaş Seval Demir, kürsüye yaklaşarak elindeki içi su dolu şişeleri ve bir makine parçasını Topbaş’a gösterip, Kırklareli'nin suyunun ne kadar kötü olduğunu anlattı. Topbaş tarafından kürsüye çıkartılan Demir, "Ben daha önceden İstanbul’da yaşıyordum. Sizin hizmetlerinizi yakından gören bir kişi olarak, sizden konuşmanızda su ile ilgili engin tecrübelerinizi anlatmanızı istiyorum. Bu suların böyle olmasını inanmayan herkes eve gittiği zaman çamaşır makinesinin parçasına bakabilir. Ben her hafta makinemin parçasını temizlemek zorunda kalıyorum" dedi.

“BU SU İLE ÇOCUĞUMUN BANYO YAPMASINI İSTEMİYORUM”

Kırklareli’de musluktan akan su ile ne çocuğunun banyo yapmasını, ne de bulaşık, çamaşır yıkamayı istediğini dile getiren Demir, "Ben Kırklareli’de musluğumdan aldığım su ile çocuğumun banyo yapmasını da istemiyorum, çamaşırlarımı, bulaşıklarımı yıkamak da istemiyorum. İstanbul’dayken benim cihazımdaki bu parçanın temizlenmesi gerekmiyordu. Bu yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum. İstanbul’da iki yakaya da suyu getirdiniz. Suyu boğazın altından getirdiğiniz için bazı zihniyetler hala tecrübelerinizi görmüyor" diye konuştu.

Topbaş ise bunun üzerine, "Kırklareli Belediye Başkanı Adayımız Selahattin kardeşimizin İSKİ tecrübesini, deneyimini Kırklareli’ye getirerek su sorununu anında çözeceğiz. Böyle bir suyun kullanım suyu olarak bile kullanılmasında sakınca var" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER